Angle down Atgal

Kovo 28-oji: vardadieniai, astrologija

Kovo 28-oji – Verbų sekmadienis. Įvedamas vasaros laikas.

Paskutinis sekmadienis prieš Velykas – Verbų sekmadienis. Europos šalyse ši diena vadinama Palmių sekmadieniu. Tai Kristaus garbingo įžengimo į Jeruzalę prieš kančią prisiminimas. Evangelijoje rašoma, kad iš didžios pagarbos Mesijui žydų minios klojo jam po kojomis palmių šakas iš šaukė: „Garbė tam, kuris ateina Viešpaties vardu!“

Katalikų bažnyčios liturgijoje palmių šventinimas įvestas V amžiuje. Visoje Europoje tikima, kad šią dieną pašventintų anksčiausiai pavasarį sprogstančių augalų šakelės žadina jomis paliestos žemės ir gyvulių vaisingumą, padeda žmogui išlaikyti sveikatą, gausina derlių, neleidžia į namus trenkti perkūnui, saugo pasėlius nuo ledų ir graužikų.

Tokio tikėjimo kupini ir lietuvių liaudies papročiai. Lietuvoje Verbų sekmadienį bažnyčioje visi būtinai turėjo laikyti po kadagio šakelę ar kitokią „verbelę“: „Jei verbos neturėsi, velnias įkiš palaikyti savo uodegą“. „Verba plaka, ne aš plaku!“ – turbūt visų žinomas džiaugsmingas šūksnis, kai namiškiai, grįžę iš bažnyčios, kadagio šakele plakdavo namie likusius, linkėdami sveikatos ir tikėdami, kad verbos prisilietimas suteiks gyvybinių galių. Tradicija yra virtę ir verbų turgūs šventoriuose, bažnyčių prieigose.

Šią dieną Lietuvoje pereinama prie vasaros laiko – laikas persukamas vieną valandą į priekį.

Kovo dvidešimt aštuntoji, sekmadienis – 87-oji metų diena (paskutinė 12-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 278 dienos.

Savo vardadienius šiandien švenčia Girmantė, Odeta, Rimkanta, Rimkantas, Rimkantė, Siksta, Sikstas, Vigailė;

rytoj: Almantė, Bertoldas, Kleopatra, Manvydas, Sandra;

poryt: Ferdinandas, Gvidonas, Meda, Rusnė, Virmantas.

************

Dangaus kūnai:

Saulė šiandien teka 06.05, leidžiasi 18.45. Dienos ilgumas – 12.40.

Šiandien – antroji Mėnulio pilnaties diena.

Saulė Avino ženkle.

**************

Protingos mintys:

„Laikas galų gale perkels mus per upę ir skausmų našta liks aname krante“ (R. Rolanas).

***************

Astrologinė prognozė kovo 28-ajai, sekmadieniui

AVINAS. Regis, būsite dirglūs, emocionalūs, provokuosite konfliktines situacijas. Galimi sveikatos sutrikimai, nekokios naujienos. Visgi daug kas priklausys nuo aplinkinių elgesio. Į draugiškumą atsakysite tuo pačiu, ir atvirkščiai – kitu atveju.

JAUTIS. Šiandien nesiseks bendrauti, viskas kris iš rankų. Tirštinsite tamsias gyvenimo spalvas. Pasitelkite optimistiškesnį požiūrį. Daugiau dėmesio skirkite sveikatai, mitybai.

DVYNIAI. Daug dalykų, kuriais šiandien užsiimsite, reikalaus didelės psichologinės įtampos ir nuoširdžios meilės. Neišlaidaukite, neskolinkite, neinvestuokite. Šilčiau reaguokite į vaikus, mylimus žmones.

VĖŽYS. Nevaldomos emocijos, nepagrįsti kaprizai gali pabloginti santykius su aplinkiniais, padaryti nuostolių. Tikėtinas susipainiojimas jausmuose. Stenkitės šviesiau žiūrėti į gyvenimą.

LIŪTAS. Ne pačių maloniausių naujienų ir pokalbių diena. Galbūt teks įtemptai mokytis, ir tam sugaišę daug laiko vis tiek abejosite savo žinių bagažu. Kaip bebūtų, tikriausiai įsitikinsite, kad nėra to blogo, kuris neišeitų į gera.

MERGELĖ. Verslo, nekilnojamojo turto klausimai neduos jums ramybės. Ne pati geriausia diena daryti rimtus sprendimus. Jeigu norite ko nors konkretaus ir naudingo pasiekti, venkite skubos.

SVARSTYKLĖS. Regis, jūsų emocinė būsena ir savijauta bus nestabili, tvyros įtampa. Aplinkinių nedžiugins jūsų norų akcentavimas. Netikėtumų galite laukti iš artimo žmogaus.

SKORPIONAS. Ilgai puoselėtos viltys šiandien gali sugriūti dėl intrigų, melo. Tikrinkite gaunamą informaciją, nepasitikėkite gandais. Regis, jums norėsis, kad visi paliktų jus ramybėje.

ŠAULYS. Būkite dėmesingi savo ir kitų jausmams, nuotaikoms. Venkite abejotinos veiklos, netikrų draugų, klastingų patarėjų. Saugokite piniginę, turtą.

OŽIARAGIS. Galite ne kartą atsidurti dėmesio centre, neišvengti viešumo, kuris nebūtinai bus malonus. O kaip tik emocijos turės didelės reikšmės jūsų šios dienos savijautai.

VANDENIS. Nelengva diena, esantiems kelionėje, konferencijoje ar turintiems per trumpą laiką pasiruošti egzaminui, paskaitai, viešai kalbai ir pan. Jausite nerimą.

ŽUVYS. Šiandien palanku šalinti blogus įpročius, naikinti šiukšles, iš pagrindų apsikuopti. Nedalyvaukite rizikingose finansinėse operacijose. Meilės srityje neskubinkite įvykių.

Geros dienos!

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite