Angle down Atgal

Kovo 21-oji: vardadieniai, astrologija

Kovo 21-oji – Pasaulinė poezijos diena. Tarptautinė miego diena. Tarptautinė rasinės diskriminacijos panaikinimo diena. Pasaulinė Dauno sindromo diena. Tarptautinė miškų diena. Tarptautinė lėlininkų diena.

2000 metais UNESCO paskelbė kovo 21-ąją Pasauline poezijos diena. Pirmoji Poezijos diena paminėta Paryžiuje, kur yra UNESCO būstinė.

Nuo 1966 m. spalio 26 dienos Jungtinių Tautų organizacijos sprendimu kovo 21-oji paskelbta Tarptautine rasinės diskriminacijos panaikinimo diena. Ši diena skirta kovoti prieš rasizmą – bet kurios rasės niekinimą, menkinimą kaip žemesnės. 1960 m. kovo 21-ąją Pietų Afrikoje, Šarpevilyje, policija nužudė 69 žmones, dalyvavusius taikingoje protesto akcijoje už afrikiečių teises prieš tuometį apartheido režimą. Ši diena Pietų Afrikoje minima kaip Žmogaus teisių diena.

Kovo 21-ąją minima Pasaulinė Dauno sindromo diena. Šią dieną organizuojama „Spalvotų kojinių“ akcija. Skirtingos vienos poros kojinės yra tapusios tarptautiniu tolerancijos žmonėms su Dauno sindromu simboliu.

Kovo 21 d. visame pasaulyje švenčiama Tarptautinė miškų diena. Pasaulinės miškų dienos minėjimo tikslas – atkreipti dėmesį į visų pasaulio miškų svarbą ir reikšmę mūsų planetai.

Kovo 21-oji paskelbta Tarptautine lėlininkų diena. Tai profesinė lėlių teatrų darbuotojų šventė. 2004 m. Lietuva tapo Tarptautinės lėlininkų organizacijos UNIMA nare. Lietuvos nacionalinis UNIMA centras siekia propaguoti, globoti ir remti Lietuvoje rengiamus Lėlių teatrų festivalius.

Kovo dvidešimt pirmoji, sekmadienis – 80-oji metų diena (paskutinė 11-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 285 dienos.

Savo vardadienius šiandien švenčia Benedikta, Benediktas, Benas, Benys, Diksas, Liailas, Lingailė, Nadas, Reda, Redas, Saulius;

rytoj: Benvenutas, Gedgauda, Gedgaudas, Gedgaudė, Gerlinda, Kotryna, Vydūnas;

poryt: Akvilė, Alfonsas, Jovita, Oktavija, Oktavijonas, Oktavijus, Tarvyda, Tarvydas, Tarvydė, Ūta, Vismantė.

**************

Dangaus kūnai:

Saulė šiandien teka 06.23, leidžiasi 18.32. Dienos ilgumas – 12.09.

Šiandien – antroji Mėnulio priešpilnio diena.

Saulė Avino ženkle.

**************

Protingos mintys:

„Ne idėja, o jausmu patraukiami žmonės“ (H. Tenas).

****************

Astrologinė prognozė kovo 21-ajai, sekmadieniui

AVINAS. Šiandien būsite linkę malti liežuviu ir daug laiko leisti socialiniuose tinkluose, rašydami atsiliepimus, komentarus. Jeigu jums reikia pasimokyti, susikaupkite ir neeikvokite tuščiai savo bei kitų laiko.

JAUTIS. Galimi reikalai, susiję su nuosavybe, komfortu. Galbūt domėsitės tam tikromis prekėmis ar galimybe ką nors pelningai parduoti, išnuomoti. Įtampa gali kilti dėl negrąžintos skolos.

DVYNIAI. Šiandien lengviau rasite bendrą kalbą su aplinkiniais, o jie pastebės jūsų sugebėjimus. Visgi galimas netikėtumas, dėl kurio pasijusite šiek tiek nejaukiai. Labiau tikėkite jausmais, meile, nebijokite to išreikšti.

VĖŽYS. Šiandieną saugokitės užmaskuotos klastos ir neįsipainiokite į abejotiną veiklą. Klausykitės intuicijos balso ir diena bus sėkmingesnė. Pasirūpinkite sveikata, higiena, išvaizda.

LIŪTAS. Iki pietų pravartu suspėti apsitvarkyti, apsipirkti, pasportuoti ir pabendrauti, nes vėliau sumažės energijos, būsite imlesni infekcijoms ir apskritai norėsite ramios asmeninės erdvės.

MERGELĖ. Jeigu norite laiką paskirstyti taip, kad viską spėtumėte, tai iki vidurdienio atlikite pasiruošimus darbo savaitei, o popietę skirkite bendravimui, sportui. Galite sutikti asmenį, su kuriuo susiję kažkokie įspūdžiai.

SVARSTYKLĖS. Regis, norėsis permainų, naujos veiklos. Jūsų mintys suksis ir apie globalinius dalykus, politiką. Galbūt įsitrauksite į filosofines diskusijas ir prisikaupsite negatyvių emocijų.

SKORPIONAS. Būsite labai įžvalgūs ir kritiški. Diena bus palankesnė, jeigu pirmiausia spręsite savo psichologines problemas bei pasirūpinsite sveikatos ir grožio profilaktika.

ŠAULYS. Būsite linkę dramatizuoti menkus nesusipratimus, jautriau nei paprastai reaguosite į aplinkinių priekaištus. Traukte trauks pirkti techniką, modernius daiktus.

OŽIARAGIS. Gali būti, kad nutarsite keisti įvaizdį ar gyvenimo būdą. Būsite nusiteikę eksperimentuoti su stiliais, dietomis. Norite ar nenorite, teks išklausyti pamokymus.

VANDENIS. Draugiškas elgesys, dėmesys kitiems jums suteiks populiarumo. Kita vertus, nusimato išlaidos pramogoms, malonumams. Atkreipkite dėmesį į vaikų problemas.

ŽUVYS. Šiandieną neblogai seksis, jeigu orientuositės į šeimą, buitį, kursite jaukumą. Kilus ūpui įsigyti komforto prekę ar detalę, pasirūpinkite galimybe ją pakeisti.

Geros dienos!

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite