Angle down Atgal

Kova dėl vietos Karaliaus Mindaugo taurės turnyre – intriga laukia iki pat finišo

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionatas artėja prie antrojo rato pabaigos, kartu po truputį aiškėja, kurios aštuonios komandos žais Karaliaus Mindaugo taurės turnyre.

Keturios pirmos komandos nekelia abejonių - Kauno „Žalgiris“, Klaipėdos „Neptūnas“, Vilniaus „Lietuvos rytas“ ir Panevėžio „Lietkabelis“ jau užsitikrino ne tik vietas turnyre, bet ir namų aikštės pranašumą ketvirtfinalyje.

Keturios pirmos komandos vasario 13-14 dienomis žais ketvirtfinalio rungtynes namuose, o jų varžovai paaiškės ištraukus burtus.

Per 16 LKL čempionato turų daugiausia pergalių iškovojo „Žalgiris“ (14), antras žengia „Neptūnas“ (13), trečias - „Lietuvos rytas“ (12), ketvirtas - pastaruoju metu buksuojantis „Lietkabelis“ (10).

Antrasis ratas baigsis komandoms sužaidus po 18 rungtynių ir nesvarbu, kaip pirmasis ketvertas baigs pasirodymą, burtai įtakos tam neturės, pirmas ketvertukas bus suskirstytas su antru ketvertuku.

Tvirtą žingsnį, siekdamas vietos Karaliaus Mindaugo taurės turnyre, žengė Utenos „Juventus“ klubas, šeštadienį 78:74 nugalėjęs Kėdainių „Nevėžį“.

„Juventus“ (6 pergalės) pavijo Pasvalio „Pieno žvaigždes“ ir Alytaus „Dzūkiją“ - šios trys komandos turi rimčiausias galimybes užimti tris iš keturių likusių vietų į Karaliaus Mindaugo taurės turnyrą.

„Pieno žvaigždės“ jau galėjo užsitikrinti kelialapį į turnyrą, bet per savaitę pralaimėjo ir „Dzūkijai“, ir „Neptūnui“, prieš kurį turėjo net 22 taškų pranašumą.

„Pieno žvaigždės“, „Juventus“ ir „Dzūkija“ antrajame rate žais po dvejas rungtynes.

Pagal tvarkaraštį, sudėtingiausias „Dzūkijos“ kelias į Karaliaus Mindaugo taurės turnyrą. Dzūkams abejos rungtynės liko su pirmojo ketverto komandomis. „Dzūkija“ galėtų pasinaudoti nebent „Lietkabelio“ duobe, tačiau Panevėžio klubas žais namuose.

„Pieno žvaigždės“ ir „Juventus“ sausio 7 dieną tarpusavyje turėtų kovoti dėl penktosios vietos LKL turnyro lentelėje.

Trys paskutinės LKL komandos dviem pergalėmis atsilieka nuo artimiausių varžovų. „Šiauliai“, Prienų-Birštono „Vytautas“ ir Kėdainių „Nevėžis“ laimėjo po keturis kartus. Vis dėlto „Šiauliams“ ir „Vytautui“ liko po trejas rungtynes, „Nevėžiui“ - dvejos. Bet kuri iš šių komandų gali patekti į Karaliaus Mindaugo taurės turnyro burtų ceremoniją.

Geriausia padėtis atrodo „Šiauliams“. Jie iš likusių trejų rungtynių dvejas žais su pagrindinėmis varžovėmis ir visus kozirius laiko savo rankose. Abi pergalės atvertų „Šiauliams“ duris į Karaliaus Mindaugo taurės turnyrą. Maža to, jos gali pakylėti „Šiaulius“ net iki šeštosios vietos LKL čempionate.

Vilčių vykti į burtų traukimo ceremoniją neprarado ir „Nevėžis“, kuris privalo po Kalėdų įveikti „Šiaulius“ ir tikėtis, kad „Vytautas“ pralaimės visas likusias trejas rungtynes, o „Šiauliai“ nepateiks staigmenų žaisdami su „Neptūnu“.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite