Angle down Atgal

Koronavirusu užsikrėtė iš užsienio sugrįžęs uteniškis, tiriami kontaktavę asmenys

Penktadienį popiet paskelbus, jog Utenos mobiliajame patikros punkte šią savaitę nustatytas naujas užsikrėtimas COVID-19, o užsikrėtė iš užsienio sugrįžęs uteniškis, naujienų portalas Etaplius.lt susisiekė su Utenos rajono savivaldybės vyriausiąja gydytoja Eligija Židoniene, kuri suteikė daugiau informacijos apie naujausią atvejį.

Anot specialistės, užsikrėtęs asmuo šiuo metu izoliuotas, visi kontaktiniai asmenys nustatyti ir stebimi.

„Ėminys mobiliajame punkte paimtas gegužės 27 dieną, o teigiamas tyrimo rezultatas gautas šiandien, penktadienį“, – naujienų portalui sakė E. Židonienė. Užsikrėtusiojo kontaktus nustato Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Utenos departamentas, teigė ji, tačiau tai pagrinde yra užsikrėtusiojo šeimos nariai. Iš užsienio grįžęs uteniškis laikėsi saviizoliacijos, tad daug kontaktų neturėjo.

Pašnekovės pasiteiravome, ar užsikrėtusysis yra rizikos grupėje pagal amžių. E. Židonienė patikslino, kad tokios rizikos grupės kaip ir nebėra, ši sąvoka naujausiuose Sveikatos apsaugos ministerijos aprašuose panaikinta, tačiau asmuo nėra senyvo amžiaus.

Specialistė teigė negalinti atskleisti daugiau informacijos dėl duomenų apsaugos įstatymo: „Paskelbiame tik tokią informaciją, kurią galime skelbti, nuasmeninę visus duomenis.“

Ji negalėjo atsakyti ir iš kokios užsienio šalies parvykęs užsikrėtęs asmuo.

„Žmogus grįžo iš užsienio šalies, profilaktiškai pasidarė tyrimą mobiliajame punkte. Dabar reikalaujama per 24 valandas nuo grįžimo iš užsienio tai padaryti, jis to reikalavimo laikėsi“, – Etaplius.lt sakė ji.

Šiuo metu asmuo, kuriam nustatytas užsikrėtimas COVID-19, yra saviizoliacijoje Utenos rajono savivaldybės paskirtose patalpose, kuriose turės praleisti 14 dienų, iki kito tyrimo.

„Žmogus nėra paguldytas į ligoninę, šiuo metu jis jaučiasi tikrai gerai, tad Savivaldybės patalpose praleis 14 dienų, po 14 dienų bus imamas naujas ėminys. Žinoma, jei iki to laiko nepasireikš simptomai“, – teigė Utenos rajono savivaldybės vyr. gydytoja.

E. Židonienė taip pat pridūrė, kad COVID-19 tyrimas atliktas ir užsikrėtusiojo kontaktams. „Ėminiai paimti šiandien, jie keliaus į laboratoriją ir maždaug rytoj vakare turėsime jų atsakymus“, – sakė ji žurnalistams.

Sveikatos apsaugos specialistės teigimu, šiandien taip pat buvo išdezinfekuota daugiabučio namo, kuriame gyvena užsikrėtęs uteniškis, laiptinė, todėl gyventojams nereikėtų nerimauti dėl užkrato pavojaus.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite