Angle down Atgal

Koronavirusu šalyje serga apie 100 medikų, daugėja vietinių atvejų

Koronavirusu šalyje serga apie 100 medikų, daugėja vietinių atvejų, sako Nacionalinio visuomenės sveikatos centro epidemiologė Daiva Razmuvienė.

„Šiai minutei yra tiksliai pasakyta – šimtas medikų, bet nesu tikra, kas gali būti po valandos“, – BNS sakė specialistė.

Ji tvirtino, kad statistikos greitą dinamiką lemia testavimo aplinkybės.

Medikai, anot specialistės, tiriami greitaisiais testais ir jeigu jo atsakymas yra teigiamas, medikas įtraukiamas į sergančiųjų sąrašus, tačiau būtina patikrinti įprastu tyrimu, kuris parodo neigiamą rezultatą – tada iš sergančiųjų sąrašų medikas išbraukiamas.

„Vat, jie ir atkrenta. Bet šiai valandai aš turiu tiksliai, kad yra lygiai šimtas užsikrėtusių medikų“, – teigė D. Razmuvienė.

Jos teigimu, Vilniaus apskrityje yra 49 užsikrėtę medikai, Kauno – 12, Klaipėdos – 36, Panevėžio – 3.

Pasak epidemiologės, susirgusiųjų medikų statistiką anksčiau iškraipyti galėjo ir tokie atvejai, kai Lietuvoje virusas diagnozuotas svetur dirbantiems medikams.

„Buvo tokių atvejų, kad asmuo atvažiavo ir čia susirgo, jis yra medikas, bet jis čia nedirba. Jis užsieny dirba mediku ir čia prisistatė kaip medikas, jo klausė – kas tu toks? Pasakė, kad medikas ir papuolė į statistiką“, – tvirtino specialistė.

Daugėja vietinių atvejų

Epidemiologė D. Razmuvienė taip pat patvirtino, kad jau kurį laiką daugėja vietinių atvejų.

„Vietinių daugėja. Pagalvokite, su medikais kontaktinių asmenų turime vien Vilniaus apskrityje 319, tai įsivaizduokite, jie nebuvo niekur išvažiavę“, – teigė visuomenės sveikatos specialistė.

Pasak jos, šiuo metu vietinių atvejų gali būti apie 65 procentus, įvežtinių – apie 35 proc.

Be kita ko, daugėja ir sergančių vyresnio amžiaus žmonių.

„Daugėja asmenų virš 60 metų – apie 20 proc. iš visų susirgusių“, – sakė D. Razmuvienė.

Ji taip pat teigė, kad 100 tūkst. gyventojų Lietuvoje tenka 23 koronaviruso atvejai, Latvijoje rodiklis toks pats, Estijoje – 60 atvejų.

Lietuvoje iš viso kol kas nustatyti 696 koronaviruso atvejai, taip pat – devynios mirtys. Septyni žmonės pasveiko.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite