Angle down Atgal

Koronaviruso skeptikas: „Netikiu tuo koronavirusu, manau, kad sergu plaučių uždegimu“

Pastaruoju metu dėl koronaviruso infekcijos kyla įvairiausių diskusijų. Vieni uoliai laikosi visų reikalavimų ir saugosi, o kiti vis dar žiūri skeptiškai. Šiauliuose siuvimo įmonėje „Interscalit“ yra užfiksuotas koronaviruso židinys. Įmonės darbuotojas Ramūnas sutiko Etaplius.lt portalui papasakoti kaip jaučiasi sirgdamas koronavirusu ir pasidalinti savo mintimis. Vyrui nustatytas teigiamas COVID-19 testo rezultatas, tačiau net ir dabar jis į tai žiūri gana skeptiškai.

Koronavirusu užsikrėtė darbe

Šiaulietis Ramūnas koronavirusu užsikrėtė prieš dvi savaites. „Interscalit“ įmonėje, kurioje jis dirba, buvo privaloma tikrintis COVID-19 testais.

„Darbe buvo privaloma darytis koronaviruso testą, jis buvo teigiamas. Tuo pačiu pradėjau jaustis blogai, prasidėjo lengvi simptomai, tokie kaip temperatūra. Vėliau pradėjo skaudėti plaučius, dingo uoslė ir skoniai. Iš pradžių temperatūra nebuvo didelė, tačiau palaipsniui pradėjo didėti“, – pasakoja Ramūnas.

Nors vyrui patvirtintas teigiamas COVID-19 atvejis, tačiau jis iki šiol netiki, kad serga būtent koronavirusu.

„Reikėtų mažiau tikėti, ką politikai sako, viskas yra pinigų plovimas ir surežisuota. Yra gaunamos didelės lėšos ir bandoma žmones įtikinti tokiomis nesąmonėmis“, – kategoriškai teigia vyras.

Ramūnas taip pat netiki kaukių apsauga ir nemano, kad verta saugotis.

„Nemanau, kad reikia labai saugotis, visais laikais žmonės sirgo, dabar atrodo, kad dėl koronaviruso nebeliko kitų ligų. Neverta saugotis, nes kaukė neapsaugo, vadinasi, neapsaugos niekas“, – dalinasi savo mintimis pašnekovas.

A. Rutkausko nuotr.
A. Rutkausko nuotr.

Galvoja, kad serga plaučių uždegimu

Vyras pasakoja, kad blogiausia situacija – dėl algos. Atlyginimo už praėjusį mėnesį jis gaus tik 62 procentus, o kada grįš į darbą ir normalų ritmą dar nėra aišku: „Testą dariausi praeitą savaitę, kitą darysiuosi tik už dviejų savaičių, kada į darbą grįšiu net neįsivaizduoju“.

Ramūnas turi tvirtą nuomonę dėl susiklosčiusios situacijos.

„Aš ir dabar netikiu koronavirusu, manau, kad yra „plaunami“ Europos Sąjungos pinigai, vyksta neadekvatūs pirkimai, viskas yra „plaunama“ ir surežisuota. Iki dabar netikiu tuo koronavirusu, manau, kad sergu plaučių uždegimu“, – teigia vyras.

Sėdint namuose kyla depresija

Vyras serga jau dvi savaites ir sako, kad sveikata po truputį gerėja, skoniai atsiranda, pradeda užuosti po truputį.

„Jaučiuosi jau geriau, pradedu užuosti po truputį, skoniai atsiranda. Tačiau niekur išeiti negali žmogus, jautiesi kaip kalėjime, kyla depresija sėdint namuose, „stogas baigia nuvažiuoti“. Esu labai pasipiktinęs, dvi savaites jau izoliuojuosi ir neaišku, kada vėl galėsiu pradėti dirbti“, – pasakoja Ramūnas.

Etaplius.lt primena, kad pirmieji atvejai „Interscalit“ įmonėje buvo nustatyti rugsėjo 2 ir 3 dienomis.

Rugsėjo 15 dienos naujausiais duomenimis, Šiauliuose vakar buvo registruotas 1 COVID-19 atvejis, siejamas su šia siuvimo įmone. Šiuo metu registruota 40 su šiuo židiniu susijusių atvejų.

UAB „Interscalit“ direktoriaus Mariaus Rakicko teigimu, įmonei susidūrus su koronavirusu, teko greitai priimti sprendimus, kaip apsaugoti darbuotojus, mažinti užsikrėtimo riziką tuo pačiu išsaugant gamybą.

„Taip per gana trumpą laiką gimė aiškios kryptys. Juolab, kad nuolat kartu dirbame su Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistais, bendravau ir su įmonėmis, kurios jau anksčiau susidūrė su koronaviruso užsikrėtimais“, – sako jis.

Kaip apie save viešai skelbia įmonė, UAB „Interscalit“ yra pagalvių ir antklodžių gamintoja, per mėnesį pagaminanti apie 300 tūkst. įvairaus tipo antklodžių ir apie 400 tūkst. pagalvių. Pagaminta produkcija eksportuojama į Vokietiją, Prancūziją, Skandinavijos šalis.

comment Skaitytojų komentarai (5)

Taip pat skaitykite