Angle down Atgal

Epidemiologinė situacija Šiauliuose gerėja, bus skiepijami globos įstaigų gyventojai ir darbuotojai

Sumažėjusi teigiamų koronaviruso tyrimų dalis mobiliajame punkte leidžia manyti, kad epidemioliginė situacija Šiauliuose gerėja. Be to, miesto savivaldybė iš 1-osios vietos pagal sergamumą nukrito į 32-ąją. Šią savaitę nuo koronaviruso bus pradėti skiepyti globos įstaigų gyventojai ir darbuotojai.

Epidemiologinė situacija gerėja 

Per praėjusią savaitę Šiaulių regione registruoti 1065 nauji koronavavirusinės infekcijos atvejai. Tai 200 susirgimų mažiau nei paskutiniąją praėjusių metų savaitę. Šiaulių mieste nustatyti 411 atvejų, 104 – Šiaulių rajone, 138 – Akmenės, 90 – Joniškio, 104 – Kelmės, 89 – Pakruojo, 124 – Radviliškio rajonuose. 

Šiaulių apskrityje koronavirusu serga 4850 gyventojai. 

14 dienų sergamumas Šiaulių mieste 100 tūkst. gyventojų yra 868,9 atvejo. „Šiaulių miesto savivaldybė iš 1-osios vietos pagal sergamumą nukrito į 32-ąją, iš to matome, kad sergamumas savivaldybėje sumažėjo“, – sakė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šiaulių departamento vadovė Simona Abromavičienė. 

Šiauliuose COVID-19 tebeserga 1908 gyventojai. Praėjusią savaitę mieste nustatyti 5 įvežtiniai atvejai. Po vieną iš Švedijos, Ukrainos ir Airijos, 2 iš Jungtinės Karalystės. „Pastarieji du atvejai nustatyti grįžusiems išsityrus profilaktiškai, jiems nustatyta besimptomė forma. Mutavusi viruso forma, mūsų žiniomis, nenustatyta“,  – tikslino S. Abromavičienė. 

Viruso protrūkiai registruojami šeimose, gamybos įmonėse ir valstybinėse įstaigose. Pastebimi pakartotinai protrūkiai tose įmonėse, kuriose jie jau yra buvę. Aiškinamasi, kur darbuotojai užsikrečia – įmonėse ar šeimose. 

Šiaulių ilgalaikio gydymo ir geriatrijos centre COVID-10 serga 22 darbuotojai ir 58 pacientai. Centro hospitalizacija vis dar nutraukta, nenustačius naujų atvejų paslaugos bus atnaujintos sausio 21 dieną.  

Šiaulių miesto savivaldybės sveikatos skyriaus vedėja Viktorija Palčiauskienė informavo, kad mažėja teigiamų koronaviruso tyrimų dalis. Praėjusią savaitę atlikus 890 tyrimų mobiliajame punkte teigiama atsakymų dalis siekė 41 proc., anksčiau koronavirusas būdavo nustatomas 50 proc. besitiriančiųjų.  

Karščiavimų klinikos darbo apimtys nemažėja – kasdien priimama iki 20 asmenų, jų teigiamų tyrimų dalis sumažėjusi.

Šiuo metu taikomos koronaviruso suvaldymo priemonės duoda rezultatą 

„Koronaviruso statistikos skaičiai rodo situacijos pagerėjimą“, – teigia Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktorius Antanas Bartulis. 

Anot A. Bartulio, vykstant aktyviam policijos darbui pasikeitė ir pačių žmonių elgesys – patikros punktuose apsukti automobiliai perorientavo jų elgesį. 

„Žmonės užsisėdėjo namuose bei nori išeiti į lauką, tą reikia daryti protingai, kad policijai netektų imtis kraštutinių priemonių ir visų suvaryti atgal į namus“,  – priduria administracijos direktorius. 

Jis tikisi, kad miesto gyventojams bus sudaryta galimybė išvykti į gamtą rajone. Tai sudarytų sąlygas žmonių koncentracijai prasiskiesti, nes žmonėms tenka rinktis tuose pačiose parkuose ir leistis rogėmis nuo tų pačių kalnelių 

Šiauliams – 720 vakcinos dozių 

Šiaulių mieste nuo COVID-19 bus skiepijami mobiliojo punkto, karščiavimo klinikos darbuotojai, Šiaulių ilgalaikio gydymo ir geriatrijos centro pacientai bei darbuotojai, socialinių globos ir vaikų globos namų darbuotojai ir gyventojai, taip pat paslaugas asmens namuose teikiantys socialiniai darbuotojai. 

Savivaldybei skirta 720 dozių vakcinos. Vakcinaciją organizuos Šiaulių centro poliklinika ir Dainų pirminės sveikatos priežiūros centras. 

Prioritetines grupes planuojama paskiepyti per 3 dienas. 

„Centro poliklinikoje įsteigėme 3 skiepijimo ir 2 testavimo dėl koronaviruso kabinetus. Prioritetinių ir rezervinių sąrašų asmenys bus testuojami greitaisiais testais. Vyksta paruošiamieji darbai“, – informavo Centro poliklinikos vyriausias gydytojas Mindaugas Maželis. 

Dainų pirminės sveikatos priežiūros centre antikūnių tyrimui įrengtas kabinetas, skiepijimui skirti 2 kabinetai. Tinkamam vakcinacijos vykdymo užtikrinimui įstaiga vidinėje elektroninėje sistemoje ves skiepijimo registraciją. 

Dainų pirminė sveikatos priežiūros centre planuojama paskiepyti 80 sveikatos priežiūros darbuotojų iš vardinio sąrašo ir nevyriausybinių organizacijų asmenų. 

„Nevyriausybinių organizacijų saraše – SOS vaikų kaimų Lietuvoje draugija, Peltyviosios pagalbos ir slaugos centras, Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugija ir Lietuvos žydų bendruomenė“, – tikslino Dainų pirminės sveikatos priežiūros centro direktorė Aurika Koncienė.

160 vakcinų skirta socialinių paslaugų centrui ir vaikų globos namams. 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite