Angle down Atgal

Koronavirusas Šiaulių regiono negąsdina – situacija išlieka stabili

Koronaviruso atvejų skaičiui Lietuvoje ir toliau grėsmingai augant, Šiaulių regione situacija ir toliau išlieka stabili. Praėjusią savaitę Šiaulių mieste nustatytų atvejų skaičius netgi sumažėjo. Visgi epidemiologai sako, jog atsipalaiduoti nereikėtų, nes nerimą ir toliau kelia visoje šalyje augantis susirgimų skaičius bei plintančios naujos viruso atmainos.

 

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šiaulių departamento vadovės Simonos Abromavičienės teigimu, sergamumo COVID-19 liga rodiklis visose Šiaulių apskrities administracinėse teritorijose neviršija šalies vidutinio sergamumo lygio. 

Iš viso praėjusią savaitę Šiaulių regione nustatyta 120 naujų COVID-19 atvejų. Iš jų 55 – Šiaulių mieste, 17 – Šiaulių rajone, 5 – Akmenės rajone, 6 – Joniškio rajone, 1 – Kelmės rajone, 5 –Pakruojo rajone ir 31 – Radviliškio rajone. Įvežtinių atvejų nenustatyta. 

Didesnę dalį visų atvejų sudaro nenustatytos užsikrėtimo aplinkybės – 25,6 proc, tuo tarpu šeiminiai židiniai siekia 20 proc.

Virusas plinta židiniuose

Praėjusią savaitę registruota 10 aktyvių protrūkių. 5 iš jų nustatyti Šiaulių mieste. Labiausiai nerimą kelia du židiniai. Tai Šiaulių ligoninės Traumatologijos ortopedijos skyriaus protrūkis, su kuriuo siejama 16 atvejų ir 2 antriniai susirgimai, ir Šiaulių valstybinio kamerinio choro „Polifonija“ židinys, kuriam priskiriama 13 COVID-19 atvejų.

Taip pat nedideli, bet aktyvūs protrūkiai nustatyti Šiaulių miesto mažmeninės prekybos įmonėje, banke, transporto įmonėje, vis dar išlieka aktyvus protrūkis baldų gamybos įmonėje, esančioje Šiaulių rajone.

4 židiniai nustatyti Radviliškio rajone. Su čia esančia transporto įmone siejami 5 susirgimai, kelių tarnyboje nustatyti 8 atvejai, ugdymo įstaigoje – taip pat 8, siuvimo įmonėje – 2.

Savaitgalį užfiksuotas naujas židinys Akmenės rajone. Prekybos įmonėje susirgo pardavėjos.

Pasak S. Abromavienės, sakyti, kad situacija Šiaulių regione gerėja nėra drąsu, nes nerimą kelia sudėtinga šalies epidemiologinė situacija. „Situacija Šiaulių mieste nedrąsiai gerėjanti, bet nenuleiskime rankų ir toliau laikykimės visų saugumo reikalavimų, nes bendras atvejų skaičius šalyje nėra mažas“, – teigė NVSC Šiaulių departamento vadovė.

Ligoninė gyvena įprastu režimu 

Respublikinės Šiaulių ligoninės direktoriaus Remigijaus Mažeikos teigimu, situacija Šiaulių regione išlieka santykinai rami. Šiuo metu visi regiono COVID-19 infekcija sergantys pacientai gydomi tik Šiaulių ligoninėje. Bendradarbiaujama ir su Mažeikių ligonine, kurioje priimami Telšių regiono kovidiniai pacientai.

Per ilgąjį Velykų savaitgalį į Šiaulių ligoninę paguldyti 6 pacientai, sergantys COVID-19 infekcija. „Tai nėra daug, bet truputį daugiau nei kad buvo prieš dvi savaites, todėl ta situacija nėra labai rami. Tai verčia mus būti dėmesingais ir atsargiais“, – sakė R. Mažeika.

Šiuo metu ligonėje gydomas 21 COVID-19 infekcija sergantis pacientas, reanimacijoje guli 3 pacientai. „Turime 50 lovų, rezervas pakankamai suformuotas augimui, bet labai nenorėtume, kad reikėtų vietoj dviejų skyrių atidaryti dar trečią“, – sakė ligoninės vadovas. 

Miestą pasieks daugiau nei 5000 vakcinų

Šiaulių miesto savivaldybės Sveikatos skyriaus vedėja Viktorija Palčiauskienė teigė, kad vakcinavimo procesas Šiauliuose ir toliau sėkmingai tęsiamas. Penktadienio popietę Šiaulių miestą pasiekė 2800 „AstraZenecos“ vakcinos dozių siunta, rytoj tikimasi sulaukti 2300 „Pfiser“ gamintojo vakcinos dozių. Bus kviečiami pasiskiepyti senjorai, laukiantys šios vakcinos.

Šią savaitę ketinama skiepyti 65 metų ir vyresnius asmenis, kurie atsisakė skiepytis „AstraZeneca“ vakcina. Tuo tarpu mokytojai, treneriai abiturientai, lėtinėmis ligomis sergantys jaunesni nei 65 metų asmenys, gyvybiškai svarbias pareigas atliekantys darbuotojai turi galimybę pasiskiepyti tik „AstraZeneca“ vakcina, nes yra labai daug senjorų, laukiančių kitos vakcinos. 

„Kviečiame asmenis, kurie turi teisę pasiskiepyti, yra įtraukti į prioritetines grupes, rinktis vakciną ne pagal gamintoją, o pagal prieinamumą ir galimybę pasiskiepyti čia ir dabar, nelaukiant mėnesio ar daugiau, ir taip prisidėti prie situacijos suvaldymo tiek mieste, tiek šalyje“, – gyventojus dar kartą paragino S. Palčiauskienė.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite