Angle down Atgal

Koronavirusas: savivaldybė imasi strateguoti veiksmus

Koronavirusas (arba 2019-nCoV) „užkariauna“ vis naujas teritorijas. Praėjusių metų pačioje pabaigoje prasidėjęs Kinijoje, jau pasiekė Europą ir taikosi „apsigyventi“ visuose žemės kampeliuose. Kaip teigia žiniasklaida, pasaulyje užsikrėtusių koronavirusu šiuo metu yra 81 005, mirusių – 2 763. Šie skaičiai keičiasi labai greitai, deja, ne į mažėjimo pusę.

Susiklosčius tokiai situacijai, trečiadienį, vasario 26 d., Vyriausybė paskelbė ekstremalią situaciją ruošiantis galimam koronaviruso plitimui šalyje. Utenos rajono savivaldybė taip pat imasi prevencinių veiksmų, siekiant apsaugoti žmones nuo galimų grėsmių.

Vasario 26 d. buvo surengtas vadovų pasitarimas dėl koronaviruso protrūkio ir Utenos rajono sveikatos priežiūros įstaigų pasirengimo koronaviruso plitimo Lietuvoje atveju. Į pasitarimą buvo pakviesti Utenos ligoninės direktorius Dalius Drunga ir Socialinių reikalų ir sveikatos apsaugos skyriaus vyr. specialistė (savivaldybės gydytoja) Eligija Židonienė.

Dalius Drunga informavo, kad Utenos ligoninė yra pasirengusi koronaviruso protrūkiui: papildomai yra įsigyta vaistų, apsaugos priemonių, buvo surengtas ne vienas pasitarimas su Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Utenos departamentu derinant veiksmus dėl pasirengimo galimo koronaviruso plitimo atveju, informacija nuolat pateikiama ligoninės tinklalapyje www.utenosligonine.lt.

„Šiuo metu patvirtintų ligos atvejų Lietuvoje nėra, dėl įtariamo koronaviruso Lietuvoje iš viso atlikta 44 tyrimai, – sakė Utenos ligoninės direktorius. – Kaip informavo NVSC, iš kurio nuolat gauname naujausią informaciją, stebima 1903 žmonių, keliavusių į Kiniją ir Šiaurės Italiją, sveikatos būklė, yra laukiama tyrimo rezultatų dėl vieno atvejo“.

Eligija Židonienė kalbėjo apie tai, kad Utenos rajono ikimokyklinio ir mokyklinio ugdymo įstaigoms yra pateikta išsami informacija apie koronavirusą: kaip jis plinta, kokie viruso simptomai, kaip jo išvengti ir kt. Tokia pat informacija bus pateikta ir visoms Utenos rajono įstaigoms, organizacijoms, verslo įmonėms, visuomenei.

Vasario 27-ąją yra šaukiamas Utenos rajono ekstremalių situacijų komisijos posėdis, kuriame bus aptarta susiklosčiusi situacija, koronaviruso išplitimo keliamos grėsmės, kalbama apie saugos priemones, parengtos rekomendacijos visuomenei.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite