Angle down Atgal

Koronavirusas nustatytas kai kuriuose audinių ūkiuose

Maisto ir veterinarijos tarnyba, kai kuriuose Lietuvos audinių ūkiuose nustatė koronaviruso atvejų.

Virusas pasitvirtino 13-oje audines laikiusių ūkių Kauno, Kėdainių, Kelmės, Pakruojo, Prienų, Raseinių, Šiaulių, Tauragės ir Utenos rajonuose. Trijuose iš šių ūkių audinių jau nebelikę, pranešė tarnyba.

„Tikėtina, kad didžiojoje dalyje audinių laikymo vietų liga plito nesukeldama klinikinių simptomų gyvūnams bei padidėjusio jų gaištamumo. Tai leidžia manyti, kad šiuo metu audinių laikymo vietose fiksuojamas virusas nėra toks agresyvus, koks buvo pernai“, – pranešime sakė tarnybos Skubios veiklos skyriaus vedėjas Marius Masiulis.

Iš visų šiuo metu audines auginančių 57 ūkių tarnybos inspektoriai atrinko daugiau kaip 2,5 tūkst. gyvūnėlių mėginių dėl COVID-19 ligos ištyrimo. Mėginiai buvo paimti iš gaišusių audinių, kailiams gaišinamų audinių, taip pat sergančių audinių ir nuo paviršių.

Šiuo metu ir toliau stebimos audinių laikymo vietos, aiškinamasi, kaip virusas pateko į ūkius. Taip pat siekiama nustatyti, ar ligos paveiktuose audinių ūkiuose nebuvo šiuo virusu sergančių darbuotojų, turėjusių tiesioginių kontaktų su audinėmis.

Pirminiais duomenimis, keturiuose iš 10 užkrėstų ūkių buvo COVID-19 užsikrėtusių darbuotojų.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite