Angle down Atgal

Koronavirusas Lietuvoje: svarbiausios savaitgalio naujienos

BNS pateikia svarbiausių šeštadienio ir sekmadienio naujienų apie koronaviruso situaciją Lietuvoje apžvalgą:

Viruso plitimas. Šeštadienio rytą buvo nustatyti 75 nauji koronaviruso atvejai, ištirti 2944 ėminiai, sekmadienį – 40 naujų atvejų, ištirta dar 2269 ėminių. Bendras nustatytų koronaviruso atvejų skaičius, sekmadienio duomenimis, siekė 811. Šeštadienį mirus Klaipėdoje ir Kaune, o sekmadienį – Šiauliuose gydytiems koronavirusu užsikrėtusiems ligoniams, bendras mirusiųjų nuo šios ligos skaičius Lietuvoje pasiekė 12.

Sumažėjusios apimtys. Sveikatos apsaugos ministras Aurelijos Veryga penktadienio vakarą pasirašė sprendimą, kad sekmadienį ir pirmadienį Lietuvos savivaldybių administracijos turi užtikrinti, jog mieste veiktų „ne daugiau nei vienas mobilus punktas“ ir ėminius dėl koronaviruso jis rinktų „ne ilgiau nei 6 valandas per dieną“. Sekmadienio naktį dėl techninio įrangos gedimo sustojo Klaipėdos universitetinės ligoninės laboratorijos darbas, tačiau jį tikimasi atnaujinti paleidus iš anksčiau planuotą įdiegti „Roshe“ sistemą. Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos vadovas Vytautas Zimnickas teigia, jog sutrikęs laboratorijos darbas ištirtų ėminių skaičiui įtakos neturi.

Apsaugos priemonės. Premjeras Saulius Skvernelis šeštadienį pranešė, kad iš Kinijos Lietuvą pasiekė daugiau kaip 2 tūkstančiai dėžių su vienkartine medicinine apranga ir chirurginėmis kaukėmis, o „Lietuvos geležinkeliai“ pranešė, kad geležinkeliu atvežta 300 tūkst. medicininių kaukių visuomeninės iniciatyvos „Laikykitės, medikai!” užsakymu.

Situacija ligoninėse. Dėl infekcijų kontrolės pažeidimų sustabdyta didelės dalies Klaipėdos universitetinės ligoninės skyrių veikla. Ligoninėje paslaugas teikia tik akušerijos ir ginekologijos, onkologijos bei infekcinių ligų padaliniai. Penktadienio vakarą paaiškėjo, jog į pareigas sugrąžintas Kauno klinikinės ligoninės vadovas Albinas Naudžiūnas, prieš savaitę nušalintas po to, kai premjeras Saulius Skvernelis pasipiktino paviešintomis nuotraukomis, kur į maišelius supakuoti vienkartiniai panaudoti medikų apsauginiai drabužiai.

Piliečių grįžimas. Lietuvai naktį iš penktadienio į šeštadienį uždarius oro erdvę, savaitgalį Vilniuje leidžiasi paskutiniai lėktuvai su grįžtančiais lietuviais. Reisu iš Minsko šeštadienį atvyko 87 keleiviai, sekmadienį vakare iš Baltarusijos sostinės laukiama lėktuvo su 106 keleiviais. Specialiais Lietuvos Užsienio reikalų ministerijos organizuotais lėktuvais atvyksta iš Peru, Saudo Arabijos, Indijos, kitų šalių grįžtantys žmonės. Uždarius oro erdvę, skrydžiai gali būti organizuojami tik su užsienio reikalų ir susisiekimo ministrų leidimai.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite