Angle down Atgal

Koronavirusas Lietuvoje: svarbiausios pirmadienio naujienos

BNS pateikia svarbiausių pastarosios paros naujienų apie koronaviruso situaciją Lietuvoje apžvalgą:

Viruso plitimas. Pirmadienį nuo koronaviruso infekcijos mirė vienas žmogus, savaitgalį – keturi žmonės. Lietuvoje virusas iš viso pražudė 14 žmonių. Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga sako, kad viruso plitimas Lietuvoje lėtėja, tačiau mirčių skaičius artimiausiu metu dar šoktels į viršų. Per parą nustatyti 32 nauji ligos atvejai, bendras skaičius išaugo iki 843, reanimacijoje gydoma 19 žmonių. Baltijos šalyse blogiausia situacija Estijoje, kur mirė 19 žmonių, geriausia – Latvijoje, čia mirė viena senolė.

Šventiniai ribojimai. Vyriausybės nariai aptarė, kokiomis sąlygomis pratęsti karantiną po Velykų. Siekiant išvengti naujos užsikrėtimų bangos, šventinį savaitgalį numatoma riboti patekimą į visus šalies miestus ir miestelius, tačiau po švenčių gali būti sušvelninti draudimai prekybos ir paslaugų sektoriuje. Konkretūs sprendimai bus priimti trečiadienį.

Valstybės skola. Finansų ministerija pasiskolino 1,5 mlrd. eurų koronaviruso krizės pasekmėms švelninti – paskolas suteikia Europos investicijų bankas, Europos Tarybos vystymo bankas ir Šiaurės investicijų bankas. Premjeras Saulius Skvernelis detalizavo planą, kaip artimiausiomis dienomis pradės veikti verslo skatinimo priemonės. Europoje kaistant diskusijoms dėl bendro skolinimosi, prezidentas Gitanas Nausėda pareiškė, kad nepritaria „koronaobligacijų“ idėjai – taip Lietuva stojo į vieną gretą su Šiaurės Europos šalimis ir Vokietija, kurios nenori, kad jų skola pabrangtų dėl problemų Pietų Europoje.

Karantino režimas. Policija per tris dienas nubaudė daugiau kaip pusantro šimto žmonių dėl karantino taisyklių pažeidimo, o Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba skyrė baudas dešimčiai asmenų, kurie neteisėtai prekiavo dezinfekciniu skysčiu ar respiratoriais. Valstybės įmonė „Regitra“ atnaujino transporto priemonių registracijos paslaugas padaliniuose – klientai vėl bus aptarnaujami pagal išankstinę registraciją. Rusija nuo pirmadienio laikinai atsisakė per Lietuvą vykstančio keleivinio traukinio Maskva-Karaliaučius.

Situacija ligoninėse. Vilniuje, Klaipėdoje, Panevėžyje ir Marijampolėje patvirtinti nauji ligoninių darbuotojų užsikrėtimai COVID-19. Uostamiestyje viena profesinė sąjunga ir kai kurie opozicijos politikai paragino nušalinti Klaipėdos universitetinės ligoninės vadovą Vinsą Janušonį dėl nepakankamų apsaugos priemonių medikams. Ligoninės vadovas tikina, kad didelių pažeidimų nebuvo, o meras Vytautas Grubliauskas sprendimą žada po to, kai gaus patikrinimų išvadas.

D. Gaižausko tyrimas. Opozicija apkaltino Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininką „valstietį“ Dainių Gaižauską, kad jis pažeidė saviizoliacijos taisykles ir pasinaudojo tarnybine padėtimi pasidaryti tyrimą, kai jo patarėja užsikrėtė koronavirusu. D. Gaižauskas surengė spaudos konferenciją, kurioje tikino, kad neturėjo pareigos izoliuotis, o tyrimą pasidarė bendra tvarka.

Svarbios naujienos, nesusijusios su koronavirusu: Lietuvos apeliacinis teismas nusprendė į laisvę iš suėmimo išleisti šnipinėjimu kaltinamą buvusį politiką Algirdą Paleckį. Jis buvo suimtas nuo 2018 metų spalio.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite