Angle down Atgal

Koronavirusas iš Šiaulių traukiasi: mažėja užsikrėtusiųjų, medikai pamažu grįžta į senas vėžes

Paskutinė žiemos savaitė prasidėjo geromis naujienomis – lyginant su ankstesne savaite, Šiaulių mieste sergamumas COVID-19 liga sumažėjo perpus. Lengviau atsikvėpti gali ir Šiaulių ligoninė, kuri sumažėjus pacientų skaičiui, po truputį vėl grįžta į senas vėžes. Visgi epidemiologai tikina, kad atsipalaiduoti dar tikrai anksti, nes virusas vis dar gyvena tarp mūsų.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šiaulių departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo centro vadovės Editos Satkevičienės teigimu, situacija tiek Šiaulių mieste, tiek visame regione smarkiai pagerėjo.

Praėjusią savaitę Šiaulių apskrityje iš viso užregistruota 140 naujų COVID-19 atvejų. Iš jų 71 –Šiaulių mieste. Tai perpus mažiau nei prieš tai buvusią savaitę. Šiaulių rajone nustatyti – 9, Akmenės – 2, Joniškio – 8, Kelmės – 21, Pakruojo – 6, Radviliškio rajone – 23 nauji susirgimai.

14 dienų sergamumas Šiaulių mieste neviršija vidutinio šalies sergamumo. Šiuo metu jis siekia 202 atvejus 100 tūkst. gyventojų.

Praėjusią savaitę Šiaulių apskrityje patvirtinti 3 įvežtiniai COVID-19 atvejai. 1 iš Vokietijos – Kelmės rajone, 1 iš Jungtinių Arabų Emyratų – Šiaulių mieste, 1 iš Prancūzijos – Šiaulių rajone.

Iš viso praėjusią savaitę mobiliajame punkte atlikta 500 tyrimų, teigiamų atvejų skaičius sudarė 11 procentų.

Virusas plinta įmonėse ir šeimose

Praėjusią savaitę Šiaulių regione užfiksuota keletas naujų COVID-19 protrūkių. Kelmės ligoninės Vidaus ligų skyriuje susirgo 8 pacientai. Pievagrybių įmonėje Joniškio rajone susirgo 4 darbuotojai.

3 susirgimai nustatyti Šiaulių miesto savivaldybės Kontrolės ir audito tarnyboje. 2 atvejai – Lietuvos geležinkelių saugos padalinyje. Su šia įstaiga siejamas ir 1 antrinis susirgimas šeimoje.

Antriniai susirgimai fiksuoti ir Šeduvos siuvimo įmonėje, Šiaulių miesto gamybos įmonėje „Flamega“, prekybos centre „Ermitažas“ , įmonėje „Ecoservice projektai“. Susirgimai išplito šeimose.

Mažėja saviizoliacijoje esančių gyventojų skaičius

Šiaulių miesto koordinavimo skyriaus atstovės Oksanos Mejerės teigimu, Šiaulių mieste ir toliau nuosekliai vykdoma juridinių ir fizinių asmenų kontrolė. Tikrintojų skaičius nemažėja, į patikrinimus kasdien išvažiuoja 4–5 ekipažai.

Šiuo metu saviizoliacijoje yra 264 Šiaulių miesto gyventojai.

Praėjusią savaitę patikrinti 93 fiziniai asmenys, per dieną vidutiniškai patikrinama 17 juridinių asmenų. Pasak O. Majerės, nepaisant to, kad susirgimų mažėja, kontrolės intensyvumas nemažėja. Praėjusią savaitę surašyti 2 protokolai fiziniams asmenims dėl tam tiktų pažeidimų. Taip pat 5 asmenys perduoti policijai, nes tikrintojai jų nerado saviizoliacijos vietoje, arba tiesiog nepavyko su jais susisiekti.

Ligoninėse panaikinami COVID-19 skyriai

Respublikinės Šiaulių ligoninės direktoriaus Remigijaus Mažeikos teigimu, situacija Šiaulių ligoninėje gerėja, kaip ir visose šalies gydymo įstaigose. Ši savaitė paskutinė, kai dar veikia COVID-19 skyriai Kelmės, Radviliškio ligoninėse. Pagal planą, regione kovo mėnesį turėtų išlikti tik dvi ligoninės, gydančios COVID-19 sergančius pacientus – tai Mažeikių ir Šiaulių ligoninė.„Šiuo metu vyksta susigrąžinimas pacientų su padėka ligoninėms, kad padėjo sunkiu metu. Kai kuriuos pasiimsime dar tęstiniam gydymui. Rajono ligoninės atsidaro normaliam pacientų priėmimui“, – sakė R. Mažeika.

Pasak R. Mažeikos, pacientų skaičius ligoninėse ženkliai sumažėjęs. Jeigu sudėtingu laikotarpiu Šiaulių regione būdavo apie 300, tai dabar visose regiono ligoninėse gydomi 75 COVID-19 liga sergantys asmenys.

Įvyko ilgai lauktas lūžis

Šiaulių ligoninėje šiuo metu gydomi 29 COVID-19 sergantys pacientai.

R. Mažeikos teigimu, praeitą savaitę įvyko ilgai lauktas lūžis – pacientų sumažėjo tiek, kad pagaliau buvo galima uždaryti vieną COVID-19 reanimacijos skyrių. Gydytojai galėjo grįžti į normalų darbą, užtikrinti kitų paslaugų teikimą.

Reanimacijoje šiuo metu gydomi 6 pacientai. Šiuo metu liko tik vienas COVID-19 reanimacijos skyrius, kuriame iš viso yra 13 lovų.

Visgi jis pabrėžė, kad tai nereiškia, jog galime atsipalaiduoti. „Kasdien į ligoninę patenka iki 5 pacientų, kurie serga COVID-19. Taip pat išlieka ir tie klastingi pacientai, kurie serga sunkiomis ligomis ir vėliau paaiškėja, kad jie yra dar ir infekuoti COVID-19. Darbas yra dvigubas, prie jo mes įpratome. Smagu, kad ta proporcija, kuri buvo iki šiol yra ženkliai sumažėjusi“, – teigė ligoninės vadovas.

Visgi R. Mažeika tikina, kad atsipalaiduoti dar tikrai anksti. „Jeigu mes testuotume žymiai daugiau, tai skaičiai irgi būtų didesni. Visuomenėje viruso dar tikrai yra ir skaičiai tą parodo. Nėra viskas ramu, negalime dar grįžti į normalų gyvenimą. Svarbu neprarasti budrumo“, – sakė R. Mažeika.

Ligoninėje šiuo metu saugu

Ligoninės direktoriaus teigimu, nuo COVID-19 pasiskiepijo didžioji dauguma personalo. Jie gavę jau abu skiepus, ir jau yra praėjęs 10 dienų laikotarpis, būtinas imuniteto susidarymui. „Per tris savaites neturėjome nė vieno atvejo, tuo labai džiaugiamės. Pasitikrinus antikūnius, matyti, kad imunitetas yra tikrai stiprus“, – džiaugėsi ligoninės vadovas.

Pasak jo, liko tik 12 procentų, kurie skiepytis atsisakė. Tai sudaro apie 280 darbuotojų. „Jie testuojami mažiausiai 2 kartus per savaitę, kad garantuotume, jog ligoninėje saugu“, – sakė R. Mažeika.

Pasak jo, šiuo metu dalis šito personalo taip pat jau sutinka skiepytis. Ligoninės vadovas pasidžiaugė, kad iš personalo nė vienas nesusirgo. „Iš medicininio personalo naujų atvejų neturime. Ligoninė yra saugi, drąsiai galima kreiptis ir nebūti užkrėstam“, – džiaugėsi R. Mažeika.

Panašu, kad gera žinia jau pasiekė ir pacientus, nes pastaruoju metu daugėja besikreipiančių dėl konsultacinių paslaugų. Šis skaičius padidėjo daugiau nei dvigubai. Mažėja pacientų skubios pagalbos skyriuje. Žmonės savo sveikatos problemas sprendžia planine tvarka.

Siekiama išlaikyti gerėjančią situaciją

Praėjusią savaitę įvyko Šiaulių miesto savivaldybės Ekstremalių situacijų komisijos posėdis. „Svarstėme susidariusią situaciją ir tam tikrus uždavinius kėlėme į priekį, kad pasiektas rezultatas būtų tvarus ir situacija judėtų teigiama linkme“, – sakė Šiaulių miesto Administracijos direktorius Antanas Bartulis.

Jo teigimu, pastebima tendencija, kad iš šiuo metu iš visuotinio proceso grįžtame į individualius ir į židinių atvejus. Dėl to labai svarbu juos įvardinti, matyti ir apsibrėžti, ką daryti toliau.

Pasak A. Bartulio, viena pagrindinių problemų – protrūkiai privačiose įmonėse. „Atrodo, jau metus dirbame tuo pačiu režimu, visi suprantame, ką reiškia srautų reguliavimas įmonėje, tačiau dar pasitaiko įmonių, kurios tos pamokos neišmoksta, arba sistema yra, bet kažkur padaromos klaidos ir vėl turime židinius“, – piktinosi A. Bartulis.

Atsipalaiduoti nevalia

Jis taip pat kreipėsi ir į miesto bendruomenę. Esą, kiekvienas turėtume būti atsakingas už tai, kad virusas neplistų šeimos, artimųjų rate. Visa tai apsunkina judėjimas, nusižengiant vieno namų ūkio principui ir visos kitos klaidos, ypatingai nesąžiningumas, nenoras atskleisti sąlytį turėjusių asmenų. „Norime jūsų paprašyti, jeigu jau į jūsų šeimą atėjo ši nelaimė, dalinkitės informacija. Tai daroma dėl to, kad šį procesą suvaldyti“, – sakė A. Bartulis.

Jis taip pat atkreipė dėmesį į protrūkius socialinės globos, sveikatos įstaigose. „Vadovai neturėtų atsipalaiduoti, nes jei pamanysime, kad jau viską suvaldėme, pamatysime kaip vėl liga mus nubaus.

Džiugu, kad atvejų sumažėjo perpus, bet nerimą kelia atlaisvinimai, tad situacija greitai gali pasikeisti“, – nuogąstavo Administracijos direktorius.

Virusas vis dar plinta, tad A. Bartulis patikino, kad ir toliau bus vykdoma juridinių ir fizinių asmenų kontrolė, aprūpinti visi ekipažai, sukomplektuotos komandos.

Bus užtikrinamas ir vienkartinis profilaktinis tyrimas. Pirmiausia tokią galimybę turės gamybinio pobūdžio įmonių darbuotojai, po to viso miesto įstaigos, kurios atlieka viešąsias paslaugas, važinėja į objektus. Laikui bėgant į vienkartinį profilaktinį tyrimą bus įtrauktos ir kitos grupės.

Pokyčiai laukia ir neformalaus ugdymo sporto srityje. Iki šiol Šiaulių mieste treniruočių sąlygos buvo sugriežtintas labiau, nei visoje šalyje, tad priimtas sprendimas, kuriuo visos šitos sąlygos bus suvienodintos taip, kaip yra visoje šalyje.

Įsibėgėja vakcinacijos procesas

Šiaulių miesto savivaldybės Sveikatos skyriaus vedėjos Viktorijos Palčiauskienės teigimu, vakcinacijos procesas mieste įsibėga vis didesniu pagreičiu. Iki šiandien mieste paskiepyta 5400 žmonių, 800 iš jų – jau antrąja doze.

Šiaulių miesto savivaldybei šiuo metu skirtas didžiausias skaičius vakcinų, laukiama, kol miestą pasieks per 2900 vakcinos nuo COVID-19 dozių. „Gauname visų trijų gamintojų: 900 „AstraZeneca“, 750 „Pfizer“ ir 1300 „Modernos“ dozių. Kol kas esame pajėgūs skiriamą vakcinų kiekį paskiepyti gydymo įstaigose“, – sakė V. Palčiauskienė.

Pasak jos, dauguma vakcinų atiteks prioritetinės grupės, t. y. 65+ grupės gyventojams. „Pradėta skiepyti nuo vyriausių, t. y. 80+ amžiaus grupei priklausančių asmenų. Bet praeitą savaitę sulaukėme daug vakcinos atsisakančių asmenų, tai prieisime prie jaunesnių 75–79 metų amžiaus senjorų skiepijimo“, – sakė V. Palčiauskienė.

Ji taip pat pranešė, kad prie Centro ir Dainų poliklinikų prisijungs ir 11 privačių pirminio lygio asmens sveikatos priežiūros įstaigų, kurios organizuos įprastine vakcina skiepijimą savo įstaigose. Juose bus vakcinuojami pacientai pagal savo susidarytą registraciją.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite