Angle down Atgal

Koronavirusas gali būti užkrečiamas ir dingus simptomams

Pacientai gali ir toliau platinti koronavirusą net ir praėjus aštuonioms dienoms po to, kai išnyksta ligos simptomai, atskleidžia naujas tyrimas.

Mokslininkai ištyrė 16 pacientų Kinijoje, kurie buvo gydomi dėl Covid-19 koronavirusinės infekcijos vienoje Pekino ligoninėje tarp sausio 28 ir vasario 9 dienos. Tyrimo metu skirtingomis dienomis buvo paimti ir išanalizuoti visų pacientų gerklės išskyrų tepinėliai.

Vidutiniškai pacientų ligos simptomai (tokie kaip karščiavimas ir kosulys) buvo jaučiami aštuonias dienas, o viruso inkubacinis periodas buvo vidutiniškai penkios dienos. Tyrėjai pranešė, jog pusė (8 iš 16) pacientų nešiojo užkratą net ir dingus ligos simptomams. Vidutiniškai jie užkrečiami buvo 2,5 dienos po simptomų išnykimo, bet kai kuriais atvejais šis laikotarpis siekė net 8 dienas.

Tyrimo autoriai skelbia: „Buvo pranešta apie atvejus, kuomet pacientas galėjo infekuoti savo artimus kontaktus net ir „iš pažiūros pasveikę“ nuo koronaviruso infekcijos. Šiuo tyrimu mes išsiaiškinome, jog pusė pacientų nešiojo virusą net iki aštuonių dienų po jų ligos simptomų išnykimo. Tai gali reikšti reikšmingą kliūtį bandant suvaldyti šios ligos plitimą.“

Tačiau tyrimo autoriai pabrėžė, jog būtina atlikti daugiau tyrimų norint išsiaiškinti, ar virusas gali būti perduodamas vėlyvose ligos stadijose. Mokslininkų teigimu, jų tirtų pacientų daugumą sudarė jauni vyriškos lyties asmenys, tad užkrečiamumo rodikliai gali skirtis nuo vyresnio amžiaus pacientų ar tų, kurių imuninė sistema yra susilpnėjusi.

Apskritai vertinant, šio tyrimo rezultatai gali reikšti, jog pacientams derėtų saviizoliuotis ilgiau nei šiuo metu rekomenduojamą 14 dienų laikotarpį, jeigu norima užtikrinti, kad jie neužkrėstų aplinkinių.

Tyrimo bendraautoris Lixin Xie rekomenduoja visiems, sergantiems lengva Covid-19 forma arba turintiems nesunkių respiratorinės ligos simptomų, pratęsti saviizoliacijos laikotarpį nuo 14 iki 28 dienų.

Pagal metro.co.uk informaciją

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite