Angle down Atgal

Kontrabandininkai Neryje neteko dar vieno rūkalų

Švenčionių rajone pasieniečiai iš Neries ištraukė pusantro tūkstančio pakelių baltarusiškų cigarečių. Neteisėtus rūkalus, įtariama, nuleistus į vandenį Baltarusijos krante, kontrabandininkai eilinį kartą bandė maskuoti statybinėmis plytomis. Analogišką krovinį VSAT pareigūnai Neryje buvo „sužvejoję“ prieš daugiau nei savaitę.

Pirmadienį ryte Vilniaus pasienio rinktinės Pavoverės užkardos pareigūnai vaizdo stebėjimo sistema ties Švenčionių rajono Bareišiūnų kaimu užfiksavo Nerimi plaukiantį įtartiną kryžiaus formos objektą. Jį pasieniečiai dvi valandas sekė vizualiai, o į krantą, priplaukę tarnybine valtimi, ištraukė ties Švenčionių rajono Šukeliškės kaimu. Upe čia eina siena su Baltarusija.

Įtartinas srovės nešamas krovinys buvo sandariai apvyniotas juoda polietileno plėvele, prie jo pritvirtintas GPS siųstuvas. Jį kontrabandininkai naudoja tam, kad galėtų sekti Baltarusijos pusėje į Nerį nuleisto krovinio kelią. Ryšuliuose aptikta 1500 pakelių cigarečių „NZ Gold“ su baltarusiškomis banderolėmis.

Cigarečių dėžėms į vandenį panardinti ir maskuoti kontrabandininkai šįkart panaudojo plytas.

Dėl šio įvykio Vilniaus pasienio rinktinės pareigūnai pradėjo administracinę teiseną. Cigaretės laikinai saugomos Pavoverės pasienio užkardoje.

Manoma, kad tokia kryžiaus forma cigaretėms plukdyti naudojama tam, kad krovinys neužstrigtų ant seklumos ar pakrantės akmenų ir srovė galėtų jį nešti toliau.

Prieš savaitę Švenčionių rajone iš Neries, kuria maždaug apie 7 kilometrus eina siena su Baltarusija, pasieniečiai ištraukė panašų kryžiaus formos objektą. Juo į Lietuvą iš kaimyninės šalies kontrabandininkai mėgino atplukdyti 2 tūkst. pakelių kontrabandinių rūkalų, kurių vertė įskaitant privalomus Lietuvoje sumokėti mokesčius, yra daugiau kaip 7 tūkst. eurų.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite