Andriaus Lamausko nuotr.
Angle down Atgal

„Tautos laisvei“ pritrūko idėjos (nuotraukų galerija)

Baigėsi Šiaulių miesto savivaldybės įgyvendinamo Šiaulių miesto integruotų teritorijų vystymo programos „Paminklas TAUTOS LAISVEI Prisikėlimo aikštėje, Šiauliuose“ konkurso etapas, kuriame turėjo paaiškėti konkurso nugalėtojas. Deja, komisijos vertinimu, nė vienas kūrinys nesurinko reikiamo balų skaičiaus, todėl konkursas laikomas neįvykusiu.

Pasirengimas konkursui vyko nuosekliai – potencialiems konkurso darbų kūrėjams buvo surengti susitikimai su architektais, istorikais, miesto valdžios atstovais, menotyrininkais, mokslininkais. Buvo siekiama giliau aptarti ir išsiaiškinti LAISVĖS ir TAUTOS sąvokas, buvo norima surasti bendrų paminklo išraiškos sprendimų, kurie pateisintų kuo platesnio rato žmonių lūkesčius. Paminklą TAUTOS LAISVEI numatyta statyti skvere priešais savivaldybės pastatą, kaip ir numatyta pagal Prisikėlimo aikštės rekonstrukcijos projektą.

Konkursui buvo pateikti keturi darbai. Juos vertino ekspertų komisija (pirmininkas Gediminas Karalius, pavaduotojas Rytis Mikulionis ir komisijos nariai Algirdas Žebrauskas, Gintautas Lukošaitis, Irina Vingrienė, Giedrė Mendoza Herrera, Vytenis Rudokas, Virginijus Kinčinaitis ir Algimantas Jukna. Darbų recenzentai – architektas Audrys Karalius ir skulptorius Leonas Pivoriūnas.

Pateiktų darbų vertinimo metu recenzentas Audrys Karalius pabrėžė, kad aikštės projektas labai griežtai apibrėžė skulptoriaus dalyvavimą kūrybiniame procese ir patvirtino, kad iš esmės konkurso sąlygos buvo teisingos. Prisikėlimo aikštės projekto autorius Vytenis Rudokas konkurso darbams pateikė labai griežtus parametrus – vertikalė. Recenzentas skulptorius Leonas Pivoriūnas pažymėjo mastelio nesuvaldymo problemas.

Vytenis Rudokas buvo griežtas iš karto: „Pirmas įspūdis – nestatyčiau nė vieno“.

Komisijos nariai sutarė, kad visi darbai turi po krislelį gerų minčių, tačiau sprendiniai – be idėjos.

Bendru sutarimu buvo pereita prie balsavimo. Komisijos išvada buvo aiški: nė vienas darbas nesurinko daugiau nustatyto kritinio balų skaičiaus, todėl konkursas laikomas neįvykusiu.

comment Skaitytojų komentarai (4)

Taip pat skaitykite