Angle down Atgal

Konkursas „Sveikuolių sveikuoliai“ subūrė žengiančiuosius sveikesnio gyvenimo link

Šiaulių miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras bendrojo lavinimo, profesinio mokymo bei ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigoms šiais metais jau penktą kartą organizavo mokinių, mokytojų ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistų konkursą „Sveikuolių sveikuoliai“. Konkurso I (savivaldybės) etapas organizuotas spalio mėnesį, II (zonos) etapas – lapkričio ir gruodžio mėnesiais.

„Sveikata – didžiausia vertybė ir ja turime rūpintis nuo pat mažens, todėl labai smagu matyti, kad mūsų vaikai ir jaunimas tiek daug žino apie tai, kaip saugoti ir stiprinti savo sveikatą. Labai tikiuosi, kad, bėgant metams, tos vaikų žinios nepasimirš ir taps jų įprasto gyvenimo dalimi“, – teigia Šiaulių miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė Henrieta Garbenienė, kurios žodžiais, tokie konkursai yra labai reikalingi.

Atsižvelgiant į konkurso nuostatus, kiekvieną komandą sudarė penki vienodo amžiaus mokiniai, vienas mokytojas ir vienas visuomenės sveikatos priežiūros specialistas, dirbantis mokykloje, penkiose amžiaus grupėse: ikimokyklinio–priešmokyklinio, 1–4, 5–6, 7–8, 9–11 klasių bei profesinių mokyklų komandų.

Konkurso I etape dalyvavo net 27 Šiaulių miesto ugdymo įstaigos

„Labai džiaugiamės, kad šiemet į konkursą įsiliejo tiek daug miesto ugdymo įstaigų. Ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus grupėje rungėsi lopšelių-darželių „Coliukė“, „Dainelė“, „Eglutė“, „Gintarėlis“, „Pasaka“, „Pupų pėdas“, „Rugiagėlė“, „Sigutė“, „Trys nykštukai“, „Voveraitė“, „Žiburėlis“, „Žiogelis“, „Žirniukas“ bei Salduvės ir Vinco Kudirkos progimnazijų komandos.

Pradinių klasių grupėje varžėsi „Juventos“, „Rasos“ ir Salduvės progimnazijų sveikuoliai, 5–6 klasių – Rėkyvos progimnazija ir Sanatorinė mokykla, 7–8 klasių – Sanatorinė mokykla, Dainų ir Ragainės progimnazijos bei Šiaulių sporto gimnazijos komandos, o pačių vyriausių, t. y. 9–11 klasių, grupėje varžėsi Lieporių ir „Romuvos“ gimnazijų bei Normundo Valterio mokyklos komandos“, – ilgą dalyvių sąrašą vardija Šiaulių miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos stiprinimo jaunimo klausimais specialistė Diana Gedminienė.

Balionais, vėliavėlėmis ir sveikuolių atributika papuoštoje Salduvės progimnazijos salėje pačius mažiausius dalyvius pasitiko Kakė Makė ir Netvarkos nykštukas, kuriuos vaidino lopšelio-darželio „Žiogelis“ pedagogės Lina Račė ir Jolanta Pažarauskienė, o vyresniuosius – renginio vedėja Justė Rinevienė, Sanatorinės mokyklos pedagogė. Komandos išsiskyrė savo atributika: vėliavomis, plakatais, o komandų nariai – savo spalvinga apranga.

Žinios. Atlikdami įvairias užduotis, konkurso dalyviai įrodė, kad jie žino, kaip saugoti ir stiprinti sveikatą.
Žinios. Atlikdami įvairias užduotis, konkurso dalyviai įrodė, kad jie žino, kaip saugoti ir stiprinti sveikatą.

Parengtos ir sporto, ir proto rungtys

Kiekvienai amžiaus grupei skirtas renginys prasidėjo komandų prisistatymu, kuriame turėjo dalyvauti visa komanda kartu su pedagogu ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistu. Dainomis, šokiais, sportiniais elementais, vaidybiniais siužetais ir kitais įspūdingais pasirodymais visos komandos stengėsi įrodyti ne tik komisijai, bet ir visiems dalyviams bei žiūrovams, kad yra vertos pačių aukščiausių įvertinimo rezultatų ir atvyko nugalėti. Vėliau dalyviai turėjo įveikti pačias įvairiausias organizatorių pateiktas užduotis: į krepšelius suklijuoti vaisius ir daržoves, surasti paslėptus daiktus piešinyje, teisingai atsakyti į sveikos gyvensenos viktorinos klausimus, sukurti sveikatos renginio planą, kurti antireklamą žalingų įpročių prevencijos tema, ketureilius bei įveikti daug kitų užduočių.

Mokytojams ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistams buvo paruoštos kitos užduotys. Jie turėjo pademonstruoti sumanumą, įrašant praleistus žodžius tekste apie mitybą, kuo greičiau pasverti visą komandą ir pasakyti bendrą komandos svorį.

Po rašymo ir kūrybos užduočių sekė sportinės, vikrumo ir greitumo rungtys, kuriose savo jėgas išbandyti galėjo visi konkurso dalyviai – ne tik vaikai, bet ir į konkursą vaikus atlydėję pedagogai ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistai. Rungtys reikalavo ne tik greičio, vikrumo, bet ir atidumo, tikslumo, sumanumo, komandinio darbo. Sportinę rungtį turėjo įveikti ir komandų kapitonai, kurie įrodė, kad yra ne iš kelmo spirti. „Visas sportines užduotis sugalvojo Salduvės progimnazijos kūno kultūros mokytoja metodininkė Laima Paliulienė, kuriai esame labai dėkingi“, – džiaugiasi D. Gedminienė.

Kol komisija skaičiavo balus, konkurso dalyvius dainomis ir šokiais linksmino Salduvės progimnazijos dainorėliai ir šokėjėliai.

Paskelbti I etapo konkurso nugalėtojai ir prizininkai

Po pasirodymų, komisijai susumavus rezultatus, paskelbtos komandos nugalėtojos:

ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų grupė:

I vieta – Šiaulių miesto lopšelio-darželio „Pupų pėdas“ komanda;

II vieta – Šiaulių miesto lopšelio-darželio „Voveraitė“ komanda;

III vieta – Šiaulių miesto lopšelio-darželio „Žirniukas“ komanda.

1–4 klasių grupė:

I vieta – Šiaulių „Rasos“ progimnazijos komanda;

II vieta – Šiaulių „Juventos“ progimnazijos komanda;

III vieta – Šiaulių Salduvės progimnazijos komanda.

5–6 klasių grupė:

I vieta – Šiaulių sanatorinės mokyklos komanda;

II vieta – Šiaulių Rėkyvos progimnazijos komanda.

7–8 klasių grupė:

I vieta – Šiaulių sanatorinės mokyklos komanda;

II vieta – Šiaulių Ragainės progimnazijos komanda;

III vieta – Šiaulių sporto gimnazijos komanda.

9–11 klasių grupė:

I vieta – Šiaulių Lieporių gimnazijos komanda;

II vieta – Šiaulių „Romuvos“ gimnazijos komanda;

III vieta – Normundo Valterio mokyklos komanda.

II (zonos) konkurso „Sveikuolių sveikuoliai“ etapas – Šiauliuose

Šiaulių zonos konkursą organizuoti buvo patikėta Šiaulių miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biurui. Lapkričio 27–gruodžio 1 dienomis į Šiaulius atstovauti savo miestui ar rajonui atvyko komandos iš 14 šalies savivaldybių: Akmenės, Biržų, Joniškio, Kelmės, Kupiškio, Pakruojo, Panevėžio, Pasvalio, Radviliškio, Šakių, Šiaulių, Telšių rajonų bei Šiaulių ir Panevėžio miestų. Dalyvavo 65 komandos, 455 dalyviai iš 56 šalies ugdymo įstaigų.

Komandos varžėsi, atlikdamos 8 užduotis: komandos prisistatymas, užduotis sveikos gyvensenos klausimais, praktinė, žalingų įpročių prevencijos, žmogaus saugos ir judėjimo užduotis. Atskira užduotis taip pat buvo skirta ir komandos kapitonams, pedagogams ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistams. Konkurso dalyviai stengėsi įrodyti, kad moka rūpintis savimi, saugoti ir stiprinti sveikatą, įgytas sveikatos žinias sugeba taikyti praktiškai, yra fiziškai aktyvūs ir kūrybingi. Geros nuotaikos ir azarto netrūko.

Konkursą stebėjo bei vertino komisija

Konkursą stebėjo ir užduočių atlikimą vertino komisija: Šiaulių lengvosios atletikos ir sveikatingumo centro Sportas visiems skyriaus vadovė Ingeborga Alejūnė, Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato Bendruomenės pareigūnų grupės vyriausioji tyrėja Danutė Jakubkienė, Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vyr. specialistė Gintarė Juškienė, Šiaulių universiteto Sveikatos studijų katedros lektorė Vilma Navickienė, Šiaulių miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Alma Mikalauskienė ir visuomenės sveikatos stebėsenos specialistė Zita Sakalauskaitė.

Paskelbti konkurso II etapo nugalėtojai

Susumavus rezultatus, paaiškėjo, kad I–II vietų nugalėtojais įvairiose amžiaus grupėse tapo ir į III finalinį etapą, kuris vyks Trakuose ateinančių metų balandžio mėnesį, važiuos šios komandos: iš mažiausiųjų grupės – Biržų lopšelis-darželis „Ąžuoliukas“ (I vieta) ir Kelmės rajono Tytuvėnų lopšelis-darželis (II vieta); iš pradinių klasių grupės – Radviliškio rajono Baisogalos mokykla-darželis (I vieta) ir Pakruojo rajono Lygumų pagrindinė mokykla (II vieta); iš 5–6 klasių grupės – Telšių „Atžalyno“ progimnazija (I vieta) ir Kelmės rajono Pakražančio gimnazija (II vieta); iš 7–8 klasių grupės – Telšių „Kranto“ progimnazija (I vieta) ir Kelmės rajono Tytuvėnų gimnazija (II vieta); iš 9–11 klasių grupės – Kelmės rajono Tytuvėnų gimnazija (I vieta) ir Akmenės rajono Ventos gimnazija (II vieta).

Visi konkurso dalyviai buvo apdovanoti atminimo dovanėlėmis ir dalyvio pažymėjimais, o nugalėtojų komandos – dar ir taurėmis, diplomais bei medaliais.

Renginys – grandiozinis ir naudingas

„Sveikiname nugalėtojus, linkime sėkmės finaliniame etape ir tikimės, kad konkursas „Sveikuolių sveikuoliai“ vaikų širdelėse pasėjo norą toliau domėtis sveika gyvensena, sportuoti ir savo žiniomis, įgyta patirtimi dalytis su tėveliais ir draugais, – tikisi biuro direktorė Henrieta Garbenienė. – Biuro visuomenės sveikatos specialistėms vaikų ir jaunimo klausimais Dianai Gedminienei ir Dianai Šiurkienei prireikė gausybės kūrybinių minčių parengti konkurso užduotis taip, kad jos būtų įdomios, žaismingos ir naudingos, ir jos įdėjo labai daug pastangų, kad šis grandiozinis konkursas vyktų sklandžiai.“

Šiaulių miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras už pagalbą, organizuojant konkursą „Sveikuolių sveikuoliai“, nuoširdžiai dėkoja Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Sveikatos ir Švietimo skyriams, Šiaulių lengvosios atletikos ir sveikatingumo centro Sportas visiems skyriui, Šiaulių valstybinės kolegijos sveikatos priežiūros fakultetui, Šiaulių lopšelio-darželio „Žiogelis“ pedagogėms Jolantai Pažarauskienei ir Linai Račei, Šiaulių sanatorinės mokyklos pedagogei Justei Rinevienei, Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnų grupės pareigūnams, Salduvės ir „Juventos“ progimnazijų kolektyvams.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite