Angle down Atgal

Konkursas „Adata 2019“

Kiekvienais metais Marijampolės „Ryto“ pagrindinėje mokykloje vyksta respublikinis jaunųjų dizainerių konkursas „Adata“. Dalyvių vis daugėja, o kolekcijos tampa vis sudėtingesnės ir įspūdingesnės. Šiais metais renginyje dalyvavo Visagino, Kauno, Prienų, Birštono ir, žinoma, Marijampolės savivaldybės mokyklų jaunieji dizaineriai. Šis konkursas galbūt kažkam taps puikiu tiltu į didžiąją svajonę tapti modeliu ar rūbų dizaineriu.

Mes, buvusios „Ryto“ pagrindinės mokyklos mokinės Nomeda ir Austėja, savo, kaip jaunųjų dizainerių, kelią pradėjome, kai besimokydamos penktoje klasėje pravėrėme technologijų mokytojos Rūtos Vaitonienės kabineto duris. Taip ir pasilikome ten iki pagrindinės mokyklos baigimo. Kiekvieną penktadienį vos pasibaigus pamokoms dirbdavome technologijų kabinete: kurdavome, konstruodavome, piešdavome modelius, siūdavome. Aš padėdavau rūbus demonstruoti konkursuose, kelerius metus net teko vesti renginį „Adata“. Tai buvo puiki patirtis, bet kolekcijos sukurti nesiryžau. O štai Austėjai užteko kantrybės ir noro sukurti net ne vieną kolekciją, jos pelnė nemažai apdovanojimų. Per ketverius metus su dizaino studija pabuvojome Birštono, Prienų, Panevėžio ir Tauragės miestuose organizuotuose konkursuose.

Kai mūsų kas nors paklausia, kuri kolekcija per visus metus įsiminė labiausiai, abi nedvejodamos prisimename Marijampolės miestui skirtą kolekciją. Suknelės buvo papuoštos Marijampolės vaizdais: paminklas „Tautai, Kalbai ir Lietuvos vardo 1000-mečiui“, herbas, miesto įkūrėja grafienė P. Butlerienė, geležinkelio stotis, Šv. arkangelo Mykolo bazilika ir net miesto simbolis – cukrinis runkelis.

Dabar, kai mokomės kitose mokyklose, visada smagu sugrįžti į „Ryto“ mokyklą, o ypač dėl renginio ,,Adata“, dar kartą išgyventi kūrybos džiaugsmą ir jaudulį dėl visos komandos.

Nomeda KULBOKAITĖ

Marijampolės Rygiškių Jono gimnazijos moksleivė

Nuotraukos iš mokyklos archyvo

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite