Angle down Atgal

Konfliktas dėl paminklo sukiršino Lazdijų rajono bendruomenę (vaizdo įrašas)

Paminklas, skirtas partizanams ir tremtiniams atminti, Krikštonių bendruomenėje įžiebė konfliktą, nesutarus kur jį statyti. Apie tai pranešė LNK žinios.

„Mes pastatėm vieną paminklą, kur surašyta nuo XV iki XX a. Krikštonių istorija, ir tada sugalvojam, kad būtų tęstinis kitas paminklas“, – paminklo atsiradimo istoriją LNK žinioms pasakojo vienas iš idėjos iniciatorių Bronius Kašelionis.

„Kad būtų kur ar žvakutę uždegt, ar gėlių padėt, nes gyvena partizanų šeimų vaikai, anūkai“, – teigė ir kitas paminklo iniciatorius Juozas Vytautas Janulevičius.

Kaip primena LNK, Dainavos apygardoje pokario metais virė aršiausios kovos. Miškingose apylinkėse buvo daugiausia laisvės kovotojų, o kova su okupantais buvo bekompromisė.

Buvęs partizanų ryšininkas Justinas Padegimas-Upelis žurnalistams sakė, jog labai džiaugiasi pastatytu paminklu. Buvusiems tremtiniams šis paminklas irgi svarbus. „Buvo nemažai ištremtų žmonių iš Krikštonių kaimo. Ir mane išvežė penkių metų. O jaunimas visai tos istorijos nežino“, – prisiminimais dalijosi buvęs tremtinys Antanas Grušauskas.

Paminklo iniciatoriai jį statyti nori neseniai sutvarkytame Krikštonių parke, kuriame vyksta šventės, kiti renginiai.

„Ten yra Šeimų parkas, ten bus sporto aikštynas jaunimui. Mes jaunimui viską darom“, – idėjos iniciatoriams teigė su jais susitikęs Krikštonių seniūnaitis Algimantas Baranauskas.

Krikštonių bendruomenės pirmininkė Lena Švetkauskienė sako, kad paminklas, sveriantis beveik 200 kilogramų, keltų pavojų. Vietoje jo siūloma pasodinti atminimo ąžuolą.

„Ten ir vaikai laksto. Tie paminklai ir nuvirst gali, ir sužeist gali, ir nepagarba bus, jeigu mes ten šoksim, linksminsimės“, – žurnalistams teigė ji.

Paminklui vietos atsirado už 150 metrų, ant kalnelio, tačiau vieta netinka iniciatoriams. „Žmonės nelips vyresni. Čia jaunimas nežiūri į tokius dalykus, o vyresni į kalnelį sunkiai lips. Aš tai daryčiau arčiau kelio, arčiau tako“, – mano J. V. Janulevičius.

Susikaldžiusią bendruomenę taikyti bando Lazdijų rajono savivaldybės vadovai. Pažadėta, kad priėjimas prie paminklo bus sutvarkytas.

Parengta pagal LNK žinių reportažą

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite