Angle down Atgal

Koncerte Laisvės gynėjų dienai skambės V. Bartulio oratorija

Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras turi tradiciją kviesti klausytojus Laisvės gynėjų dieną paminėti prasmingai - sekmadienio vakarą teatre skambės Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato Vidmanto Bartulio oratorija „Nelaimėlis Jobas".

Šios oratorijos pasaulinė premjera įvyko 2003 m. birželio 9 d. Vilniaus festivalyje. Tais pačiais metais ji Kompozitorių sąjungos konkurse buvo įvertinta kaip geriausias orkestrinis kūrinys, o V. Bartulis išrinktas Metų kompozitoriumi.

Pasak jo, mintis parašyti oratoriją pagal gerai žinomą biblinį pasakojimą brendo beveik dešimtmetį. „Norėjosi kiek kitaip traktuoti Senojo Testamento istoriją apie Jobą, parodyti jį kaip dviejų jėgų - aukščiausios ir žemiausios - įkaitą. Iš to kilo ir kūrinio pavadinimas, tarsi sufleruojantis klausytojui, kad Šventojo rašto „Jobo knyga" nėra atpasakojama nuosekliai", - pasakoja V. Bartulis.

V. Bartulis priklauso vadinamajai 1968-ųjų lietuvių kompozitorių kartai, kuriai taip pat priskiriami Onutė Narbutaitė, Algirdas Martinaitis, Mindaugas Urbaitis. Šios kartos atstovai aštuntajame dešimtmetyje atmetė bet kokias ideologines normas ir rinkosi tai, kas liudijo jų individualumą bei nepriklausomybę - romantinę pasaulėjautą, ekologiją ar minimalizmą.

V. Bartulis yra pabrėžęs, kad jam pirmiausia svarbi vidinė nuostata, su kuria rašoma muzika, o ne jos paskirtis.

Oratoriją` „Nelaimėlis Jobas" atliks Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras, diriguojamas Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato Roberto Šerveniko, Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro choras, vadovaujamas Česlovo Radžiūno. Jobo partiją dainuos baritonas Arūnas Malikėnas, kitas partijas atliks solistai Dainius Stumbras, Mindaugas Jankauskas, Egidijus Dauskurdis ir Rafailas Karpis.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite