Angle down Atgal

Koncertas po Katedros skliautais

Besibaigiantį šventinį laikotarpį palydėjome koncertu „Skelbkit šlovę, angelai“ Kaišiadorių Kristaus Atsimainymo katedroje. Tai beveik tradicinis, jau antrus metus rengiamas Kaišiadorių kultūros centro moterų choro „Nona“, kuriam vadovauja mūsų rajono savivaldybės 2019 m. kultūros premijos laureatė, chorvedė Jurgita Jašauskienė, koncertas.

Kad ir kiek metų klausytum, vis tiek negali atsiklausyti tų gražių kalėdinio meto kūrinių. O juolab mums, dainininkėms, kasmet norisi dar ir dar kartą dainuoti džiaugsmą, skleisti kūdikėlio Jėzaus šviesą žmonėms giesmėmis ir dainomis. Šiame koncerte šalia jau girdėtų tradicinių kalėdinių giesmių „Betliejaus lopšinė“, „Skamba angelų giesmė“, „Nouvel nouvelet“ ir pan., skambėjo ir kiti choro atliekami kūriniai, kurių vienas įspūdingiausių – džiazinės mišios (A Little Jazz Mass. Bob Chilcott), amerikiečių kompozitorės Mary Lynn Lightfoot „Dona nobis pacem“. Šis koncertas buvo ypatingas ir tuo, kad choras „Nona“ pasipuošė naujais koncertiniais rūbais – baltų kostiumais. Kostiumus pasiuvo kaišiadorietė tradicinių amatų puoselėtoja Daiva Maldžiuvienė.
Suknelės, nuometai – iš lininio audinio, skraistės – vilnonės. Vytines juostas nuvijo amatininkė Birutė Viršilaitė iš Kauno, o odinėmis naginėmis „apavė“ amatininkė Daiva Jankauskienė iš Kauno rajono. Labai esame dėkingos už šiuos nuostabius koncertinius kostiumus!
Už galimybę rengti koncertus Kaišiadorių Kristaus Atsimainymo katedroje ir šiltą priėmimą dėkojame klebonui mons. Rimvydui Jurkevičiui, vikarui kun. Mindaugui Grendai. Su choristėmis kartu muzikavo koncertmeisterė Dalia Eidukienė, birbyne ir gitara pritarė Stanislovas Straševičius, būgnais – Jokūbas Lapkauskas. Dėkojame už didelį palaikymą ir šilumą visiems mūsų klausytojams ir gerbėjams. Gražių ir kūrybingų 2020 metų!

Birutė TADARAUSKIENĖ

Kaišiadorių KC moterų choro „Nona“ dainininkė

Autorės nuotr.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite