Angle down Atgal

Kom­piu­te­rių kla­viatū­ros ne­šva­resnės nei klo­zetų dang­čiai

Ne­šio­jamųjų kom­piu­te­rių kla­viatū­ros ga­li būti net 20 tūkst. kartų ne­šva­resnės nei mūsų na­muo­se esan­čio klo­ze­to dang­tis. Kaip tin­ka­mai nu­va­ly­ti kom­piu­terį?

Klaviatūros valymui puikiai tiks dezinfekcinis skystis, kurį naudojate rankoms dezinfekuoti. Užlašinkite jo ant švarios šluostės ar servetėlės ir ja kelis kartus perbraukite per įrenginį. Svarbiausia skysčio nepadauginti, kad jis nepatektų į atviras kompiuterio angas ar lizdus. Be to, patariama naudoti tą dezinfekantą, kurio sudėtyje yra ne daugiau nei 70 proc. alkoholio.

Klaviatūrai valyti tiks ir vanduo su muilu – tai padės panaikinti nešvarumus ir dalį bakterijų. Bet čia galioja ta pati taisyklė – skysčio ant šluostės neturi būti per daug, kad įrenginio nesušlapintumėte. Be to, jei naudojate išorinę klaviatūrą ar pelę, šiuos priedus taip pat dezinfekuokite.

Venkite išiminėti klaviatūros mygtukus ar ardyti korpusą, kad pasiektumėte sunkiau prieinamas vietas, – taip kompiuterį galite pažeisti. Visiškai pakanka išvalyti tik tas dalis, kurias dažniausiai liečiate. Be to, prieš pradėdami valymo procesą, išjunkite įrenginį ir atjunkite nuo bet kokių elektros prietaisų.

Nors ekraną liečiame rečiau, ant jo taip pat kaupiasi dulkių, bakterijų ir kitų nešvarumų. Arizonos universiteto duomenimis, vidutinio vartotojo kompiuterio ekranas yra 400 kartų nešvaresnis nei klozeto dangtis. Ekranus taip pat būtina nuvalyti ne tik dėl švaros pojūčio, bet ir dėl geresnio ekrano ir nuotolinių skambučių vaizdo. Būtina dezinfekuoti ir valyti ne tik patį ekraną, bet ir aplink jį esantį rėmelį.

Valant ekraną, ypač gerai pasirinkite šluostę – ji turi būti kiek įmanoma švaresnė ir minkštesnė, kad nepaliktų ekrano įbrėžimų. Taip pat svarbu po ranka turėti dar vieną sausą šluostę ekranui nusausinti, kad neliktų drėgmės pėdsakų, gadinančių vaizdą.

Siekdami maksimalaus šeimos narių saugumo, kruopščiai dezinfekuokite ir kompiuterio korpusą, laikydamiesi anksčiau minėtų rekomendacijų.

Jei kompiuterio korpusą esate uždengę dėklu, rekomenduojama ne tik retkarčiais nuvalyti jo paviršių, bet ir atskirai dezinfekuoti. Nešvarumų ir bakterijų kaupiasi ir dėklo viduje, todėl būtina jį nuvalyti ir kruopščiai dezinfekuoti iš visų pusių. Vėliau – nusausinti šluoste, kad, uždėjus atgal ant įrenginio, joks skystis nepatektų į įrenginio vidų.

Parengta pagal pranešimą spaudai

 

comment Skaitytojų komentarai (1)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite