Angle down Atgal

Kompensuojamuosius vaistus gaus daugiau skurdžiai gyvenančių asmenų

Seimas ketvirtadienį pritarė prezidento Gitano Nausėdos teiktoms Sveikatos draudimo įstatymo pataisoms, pagal kurias nuo šių metų kovo daugiau mažiausias pajamas gaunančių asmenų galės gauti paciento priemoką už kompensuojamuosius vaistus ir kompensuojamąsias medicinos pagalbos priemones.

Prezidento siūlomas naujas teisinis reguliavimas galėtų užtikrinti pacientų priemokos kompensavimo sąlygų taiklumą, adekvatumą ir iš esmės atitikti faktinėms absoliutų skurdą patiriančių asmenų pajamoms. Tai yra gana svarbu, nes tai padėtų užtikrinti, kad socialinės atskirties ir skurdo mažinimo politikos tikslai būtų įgyvendinti efektyviau, tai sudarytų ir socialiai teisingesnes, ir galbūt taiklesnes prielaidas minimalių socialinių garantijų užtikrinimui bei sudarytų sąlygas pacientų priemokoms už kompensuojamus vaistus ir įvairias medicinos pagalbos priemones, kad jas gautų mažiausias pajamas gaunantys asmenys“, – pritarti pataisoms kvietė Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Mykolas Majauskas.

Atsižvelgiant į tai, kad minimalių vartojimo poreikių dydis yra suprantamas kaip absoliutaus skurdo riba, vertinant pacientų mažiausias pajamas nuspręsta taikyti ne 95 proc. minimalių vartojimo poreikių dydžio ribą, kaip yra šiuo metu, bet 100 proc. atitinkantį pajamų dydį. Taip pat pajamas vertinti ne pagal praėjusių metų, bet pagal einamųjų metų faktinį absoliutaus skurdo lygį. 2021 metais šis lygis sieks 260 eurų.

Įstatymui pritarė 120, nė vienas nebalsavo prieš, susilaikė vienas Seimo narys.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite