Angle down Atgal

Kolegijoje Lietuvių kalbos dienos – kartu su miesto bendruomene

Visoje Lietuvoje ir užsienio šalyse jau ketvirtus metus iš eilės nuo vasario 16 iki kovo 11 dienos vyksta Lietuvių kalbos dienos, apimančios renginius, skirtus mūsų kalbos sklaidai ir prestižui didinti. Į Šiaulių valstybinėje kolegijoje organizuotus renginius aktyviai įsitraukė ir miesto bendruomenė.

Organizuojant šių metų Lietuvių kalbos dienas orientuotasi į tai, kad Lietuvos Respublikos Seimas 2019-uosius paskelbė Juozo Tumo-Vaižganto, Pasaulio lietuvių ir Vietovardžių metais.

Kolegijoje vyko du šiai progai skirti renginiai.

Vasario 27 dieną visi tie, kuriems svarbus dalykinis bendravimas elektroniniu paštu, buvo kviečiami į Vadybos ir komunikacijos katedros docentės dr. Jurgitos Macienės paskaitą „Dalykiniai elektroniniai laiškai“. Kadangi didelė mūsų dalykinio bendravimo dalis vyksta elektroninėje erdvėje, ši tema yra aktuali daugeliui, dėstytoja sulaukė gausaus būrio klausytojų ir iš Šiaulių valstybinės kolegijos, ir iš miesto įmonių ar organizacijų. Renginio pradžioje buvo pristatyta 2018 metais parengta dr. Jurgitos Macienės mokslo studija „Dalykiniai elektroniniai laiškai: norma ir klaidos“. Paskaitos metu klausytojai turėjo daug klausimų, vyko diskusijos.

Kovo 6 diena buvo skirta protmūšiui „Gaudom žodį lietuvišką“. Prie šešių Šiaulių valstybinės kolegijos studentų komandų prisijungė ir moksleiviai iš Stasio Šalkauskio gimnazijos. Protmūšio klausimai buvo susiję su Vaižganto asmenybe, Lietuvos vietovardžiais, žymiais Lietuvos žmonėmis. Teko ne tik prisiminti tai, ko mokytasi per lietuvių kalbos pamokas, bet ir pasitelkti sumanumą, greitą reakciją, įvairių sričių žinias. Tądien labiau sekėsi gimnazistų komandoms, jie užėmė pirmąją ir antrąją vietas.

Kovo 8-ąją 11 val. rašomas Nacionalinis diktantas. Šis tarptautinis suaugusiųjų ir moksleivių raštingumą skatinantis konkursas, kurio tikslas – skatinti žmones didžiuotis lietuvių kalba, kalbėti ir rašyti ja taisyklingai, organizuojamas jau 12-ą kartą. Diktantas bus transliuojamas per LRT radiją ir internetu. Tradiciškai pirmajame diktanto ture planuoja dalyvauti ir grupė Šiaulių valstybinės kolegijos studentų.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite