Angle down Atgal

Kolegija kviečia dalyvauti mokslo festivalio renginiuose

Jau šią savaitę startuoja penkioliktasis Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė“. Šiaulių valstybinė kolegija kviečia registruotis ir dalyvauti įvairių sričių užsiėmimuose.

Kasmet temų ratą plečiantis renginys aprėpia vis daugiau mūsų šalies miestų ir regionų, šiemet jubiliejinio festivalio veiklos vyks šešiolikoje Lietuvos miestų. Iš viso organizuojama daugiau nei 370 užsiėmimų, juose planuojama sulaukti daugiau kaip 20 000 lankytojų.

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė“ – vienas didžiausių Lietuvoje mokslo populiarinimo projektų, kuriame moksleiviai susipažįsta su mokslo ir technologijų taikymu versle. Apsilankę nemokamose ekskursijose, seminaruose, paskaitose, visi norintys gali pasitikrinti verslumo gebėjimus, aplankyti įvairias aukštųjų technologijų kompanijas, verslo įmones, sužinoti apie perspektyvias profesijas, išsiaiškinti, kokių kompetencijų reikia norint realizuoti savo svajones.

„Erdvėlaivis Žemė“ – vieta, kurioje lengva įsitikinti, kaip teorija virsta praktika, mokslo išradimai ir originalios idėjos tampa naudingais produktais, o mokslo ir verslo sąjunga spartina visuomenės pažangą.

RENGINIAI ŠIAULIŲ VALSTYBINĖJE KOLEGIJOJE

Rugsėjo 13 d. vyks du užsiėmimai. Užsiėmimo Informacinės technologijos logistikoje dalyviai galės susipažinti su informacinėmis transporto logistikos technologijomis (darbas su elektroninėmis transporto biržomis, maršrutų sudarymas, transporto priemonių sekimas). Pasirinkę užsiėmimą Automobilių techninė priežiūra ir diagnostikasusipažins su automobilių techninės priežiūros ir diagnostikos įranga, eksploatacinėmis medžiagomis. Užsiėmimo metu bus atliekami nesudėtingi automobilių techninės priežiūros darbai ir kompiuterinė diagnostika.

Rugsėjo 17 d. Sveikatos priežiūros fakultete vyks renginys Funkcinių judesių atlikimo stereotipo vertinimas FMS sistema. Funkcinių judesių analizės testu (FMS) įvertinama pagrindinių judesių kokybė, judesio vientisumas ir kontrolė jo metu, mobilumo ir stabilumo nepakankamumas, simetrijos trūkumas tarp priešingų kūno pusių ir judesių ribotumai.

Rugsėjo 18 d. dalyvių laukiama užsiėmime apie statybą – bus naudojamos inovatyvios ir draugiškos aplinkai statybinės medžiagos. Vyks atvira laboratorija „Žvilgsnis į vandenį“, kviečiame į interaktyvią kelionę po Lietuvos žemės gelmes.

Rugsėjo 19 d. užsiėmime Arduino magija renginio dalyviai galės sukonstruoti, užprogramuoti ir išbandyti Arduino valdikliu valdomus robotikos įrenginius.

Renginių ciklą mokslo festivalyje užbaigsime virtualia studentų paroda-performansu VERBUM LIBRUM. HOMO LIBER tamsoje. Parodoje kalbama apie jauno žmogaus dvasinį dialogą su laisve, derinami kontrastingi tamsos, šviesos, garso ir poezijos efektai, rodomi 12 jaunų žmonių ieškojimai pasitelkus žmogaus kūrybiškumo išgales ir informacines technologijas.

Dalyvių registracija vyksta ČIA.

comment Skaitytojų komentarai (1)

Taip pat skaitykite