„Kol yra tikimybė, tol mes tikim“

Trakai
Gabrielė Mateikaitė Etaplius žurnalistas

Senosios sostinės riteriai „Trakai“ 1:0 nugalėjo Marijampolės „Sūduvą“ bei nutraukė pastarosios vienuolikos pergalių seriją. Pergalingą įvartį pirmajame kėlinyje pelnė Michailo Šiška. Maža to, šia pergale riteriai išsaugojo tą minimalią teorinę galimybę – iškovoti auksą.

Skirtingai nei keliose paskutinėse rungtynėse, Olegas Vasilenka pakeitė savo komandos išsidėstymą aikštėje ir, panašu, kad tai „Sūduvai“ buvo netikėta. Nepaisant didesnės kamuolio kontrolės, sūduviai galimybių prie varžovų vartų sukūrė vos keletą. Be to, didžiausias marijampoliečių koziris – standartinės situacijos šį vakarą didesnio pavojaus „Trakams“ nesukėlė.

„Žinoma, kad „Sūduvos“ standartinėms situacijoms skyrėme daug dėmesio. Po dvikovos su „Žalgiriu“ turėjome nedaug laiko, tačiau aš patenkintas tuo, kaip viską atidirbome aikštėje. Ačiū už tai vaikinams“, – po rungtynių kalbėjo O.Vasilenka.

Nuo pat susitikimo pradžios abi komandos nusprendė palaikyti aukštą žaidimo tempą. Ir kas smagiausia žiūrovui – taip buvo žaidžiama iki pat dvikovos pabaigos.

Žaidimas buvo banguotas. Iš pradžių lyg ir šiek tiek geriau žaidė „Trakai“, vėliau iniciatyvą perėmė „Sūduva“, tada „Trakai“ įmušė įvartį, netrukus vos neįmušė antro, o besibaigiant kėliniui, „Sūduva“ maksimaliai dėjo pastangas tam, kad būtų atstatyta pusiausvyra.

Pats „Trakų“ įvartis – komandinio žaidimo rezultatas: Aleksandro Byčenoko puikus aikštės matymas ir perdavimas Oscarui, pastarojo dar labiau užaštrinta situacija ir atmestas kamuolys M.Šiškai bei šio smūgis ir kamuolys vartų tinkle.

Po pertraukos „Trakai“ atsitraukė giliau, „Sūduva“ dar sėkmingiau įsitaisė aikštės viduryje, tačiau ir toliau jų atakos baigdavosi dažniausiai ties baudos aikštele. Tiesa, buvo ir išimčių. O tais atvejais tiesiog puikiai savo darbą atliko Timofejus Šeremeta. „Trakų“ vartininkas, neabejotinai, buvo viena svarbesnių pergalės dėlionės detalių.

Per paskutines 10 – 15 minučių riteriai kiek įmanydami lėtino žaidimą, mušo tempą bei pergalingai užbaigė rungtynes.