Angle down Atgal

Kol nenugriuvo, tol bylinėsis

Kol Klaipėdos miesto savivaldybė ir Kultūros paveldo departamentas (KPD) dėl uostamiesčio Naujojoje Uosto gatvėje 5 numeriu pažymėto pastato vaiduoklio kariauja teismuose, namas pasmerktas ir toliau nykti.

Savivaldybės valdininkai sako, kad KPD užkirto bet kokį kelią rekonstruoti apleistą namą. Tuo metu KPD atstovai atkerta - pastatas nėra avarinės būklės. Ar tai reiškia, kad tinklu apgaubto namo tvarkymas gali ir palaukti?

Jau pusę metų tiek KPD, tiek Savivaldybė laukia Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo posėdžio, kuriame bus nuspręsta, ar departamento sprendimas, kad greta judrios gatvės stūksantis pastatas negali būti pajudintas iš vietos, taip pat draudžiama keisti ir jo tūrį, yra teisėtas.

Uostamiesčio Saugaus eismo komisija ne kartą reiškė nuogąstavimus, kad prie pat gatvės esantis pastatas kelia pavojų eismo saugumui.

Klaipėdos miesto savivaldybės Paveldosaugos skyriaus vedėjas Vitalijus Juška anksčiau yra komentavęs, kad KPD sprendimas užkirto kelią ne tik išspręsti šią problemą, bet ir sudarė nepalankias sąlygas pastatą rekonstruoti. Esą jei priimtas sprendimas, kad negalima keisti pastato vietos ir tūrio, tai trukdo pastatą pritaikyti darbo ar gyvenamosioms reikmėms, patraukti jį šiek tiek nuo gatvės ar įrengti name tunelį pėstiesiems tam, kad būtų sudarytos saugios eismo sąlygos.

„Vakarų ekspresas“ apie šią padėtį rašė jau ne kartą. Tiesa, rugpjūčio mėnesį rengiant publikaciją „Namas vaiduoklis apgaubtas paslapties šydu“ KPD atstovų komentaro gauti taip ir nepavyko.

Tačiau rugpjūčio 21 dieną redakciją pasiekusiame KPD atsakyme galiausiai pateikta ir šios su Savivaldybe besibylinėjančios įstaigos pozicija.

„Kultūros paveldo departamento Klaipėdos skyrius neturi duomenų, kad pastatas Naujoji Uosto g. 5 yra avarinės būklės“, - komentavo KPD atstovė viešiesiems ryšiams Rytė Šerėnaitė.

Ji aiškino, kad departamento pirmoji paveldo taryba praėjusiais metais kovo mėnesį patikslino Klaipėdos miesto istorinės dalies, vadinamos Naujamiesčiu, vertingųjų savybių aprašą nurodydama, kad pastatas adresu Naujoji Uosto g. 5 yra kultūros paveldo vietovės urbanistinės struktūros statinys.

„Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos Klaipėdos skyriui nesuteikta teisė vertinti Nekilnojamojo kultūros paveldo vertinimo tarybos sprendimų„, - teigė R. Šerėnaitė.

„Vakarų ekspresas“

„Griežtai draudžiama „Vakarų eksprese“ paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint leidėjų sutikimo.“

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite