Kokios taisyklės labiausiai domina šiauliečius, važiuojančius miesto autobusais?

Šiauliai
anonymous anonymous Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Pastaruoju metu vis dažniau kyla klausimų iš keleivių kaip reiktų elgtis važiuojant Šiaulių miesto viešuoju transportu. Ką turi žinoti keleivis? Keleivius domina ar jie gali kartu vežtis dviračius, gyvūnus, per kurias duris vis tik reiktų įlipti?

Mieli, keleiviai, norime Jums priminti Šiaulių miesto savivaldybės tarybos 2016 m. Birželio 30 d. sprendimu Nr. T-283 „Dėl Šiaulių miesto savivaldybės tarybos 2015 m. sausio 29 d. sprendimo Nr. T-32 „Dėl keleivių ir bagažo vežimo autobusais vietinio (miesto) reguliaraus susisiekimo maršrutais Šiauliuose taisyklių patvirtinimo“ patvirtintas taisykles, pagal kurias, pvz., dviračius arba gyvūnus yra draudžiama vežti miesto viešuoju transportu, išskyrus tuos gyvūnus, kurie vežami specialioje taroje (krepšyje, pintinėje, narvelyje ir kt.) ir neužima atskiros stovimos ar sėdimos vietos, dviračius, jeigu autobuse nėra numatyta speciali vieta ar įranga dviračiams vežti.

Be to, autobusais draudžiama vežti bagažą, kurio matmenų (a + b + h) suma didesnė kaip 180 cm (išskyrus neįgaliųjų ar vaikiškus vežimėlius), taip pat degiąsias, sprogstamąsias, dvokiančias, radioaktyviąsias medžiagas, suspaustas ir suskystintas dujas, smailius, aštrius, griozdiškus, trukdančius keleiviams daiktus, šaunamuosius ginklus, daiktus, kurie gali sutepti sėdynes arba keleivių drabužius, taip pat draudžiama vežti gyvūnus be taros.

Be to, neturėdamas dokumento, patvirtinančio teisę naudotis bilietu su nuolaida, keleivis privalo pirkti bilietą už visą kainą.

Kai kurie pilietiški keleiviai teiraujasi, kodėl autobusuose leidžiama važiuoti triukšmaujantiems keleiviams, tai norime patvirtinti, jog autobuse draudžiama šiukšlinti, spjaudyti, keiktis, rūkyti, gerti alkoholinius gėrimus, vartoti narkotikus ar psichotropines medžiagas, triukšmauti, smurtauti. O autobusų vairuotojai turi teisę nepriimti ir išlaipinti artimiausioje bet kurio tipo stotelėje atitinkamo bilieto neturinčius, neblaivius, nešvariais drabužiais, su draudžiamu vežti bagažu, trikdančius kitų keleivių ramybę ir kliudančius ekipažų darbui keleivius.

Svarbu ir tai, jog į stotelėje sustojusį autobusą įlipama pro priekines transporto priemonės duris (išskyrus asmenis su neįgaliųjų ar vaikiškais vežimėliais ir asmenis, turinčius baltąją ar kitos spalvos lazdelę), o išlipama pro galines ir vidurines transporto priemonės duris.

Ir turbūt pats populiariausias keleivių klausimas – ar vis tiek reikia žymėti terminuotą e.bilietą arba bilietą keleiviui, kuris naudojasi 100 proc. lengvata, tai yra jis pats asmeniškai už kelionę nemoka. Tai vienareikšmis atsakymas – taip. Elektroninis bilietas žymimas elektroniniame komposteryje kiekvieną kartą keleiviui įlipus į autobusą visą bilieto galiojimo laikotarpį. Nemokamų važiavimų tiesiog nėra, už kiekvieną žymėjimą moka lengvatos suteikėjas.

Nepamirškime ir to fakto, jog naudoti e.bilietą Jums apsimoka, pvz., jei kortelės piniginėje lėšų likutis yra mažesnis negu vienkartinio e.bilieto kaina ir ne mažesnis nei 0,01 Eur, komposterio antroje eilutėje bus užrašas „LIKO (-) X,XX EUR“ ir Jums bus kredituojama viena kelionė. Ši paslauga teikiama tik personalizuotiems vartotojams.

Vairuotojas kaip ir vežėjas taip pat turi ir taiko taisykles, reikalavimus ir pareigas, ir to dėka keleivių stengiasi nepamiršti. Smagių kelionių visiems – ir tiems, kas veža, ir tiems, kas važiuoja.