Angle down Atgal

Kokios plėvelės naudojamos žemės ūkiui?

Dažnai žmonės naudoja tą pačią polietileno plėvelę ir šiltnamiams, ir įvairioms duobėms uždengti. Kartais žmonės net nežino, jog plėvelės medžiaga gali paveikti derliaus gausumą. Tam tikros plėvelės naudojamos visai ne pagal paskirtį.

Žemės ūkyje daug metų praleidę žmonės žino, kad šiltnamius reikia kartais perdaryti, nes po kelių sezonų plėvelė praranda savo efektyvumą, nors iš šono atrodo, jog plėvelė kaip nauja. Tuo tarpu, rimtai žemės ūkiu neužsiimantys žmonės dažnai daro klaidas, kurios paveikia norimą rezultatą neigiamai.

Šiltnamiams dažniausiai yra naudojamos polietileno, nestabilizuotos arba agrolux plėvelės. Jos skiriasi savo ilgaamžiškumu ir efektyvumu. Šiltnamiai su nestabilizuotomis plėvelėmis dažnai suteikia prastesnį derlių. Polietileno plėvele uždengti šiltnamiai nėra ilgalaikiai, todėl juos reikia perdarinėti. Agrolux plėvelė yra daugiametė. Ji kainuoja brangiau nei kitos, tačiau su šiltnamiu, kuris apdengtas šia plėvele, yra mažiau darbo ir nereikia tokios didelės priežiūros.

Žmonės, kurie tik pradeda užsiiminėti žemės ūkiu, nesupranta, kad plėvelės turi savo paskirtį ir dažnai nepagalvoję panaudoja plėveles netinkamai. Pavyzdžiui, daugelis agrolux plėvelę panaudoja mulčiavimui. Šiuo atveju veltui panaudojama brangi plėvelė ir taip išmetami pinigai. Plėvelėmis, kurios skirtos siloso tranšėjoms – kaupams, duobėms uždengti, žmonės uždengia šiltnamius, o tai taip pat yra pati didžiausia klaida, kadangi dėl plėvelės neefektyvumo neišgaunamas pilnas šiltnamio efektas.

Daugiau apie plėveles ir jų prekybą - http://www.umaras.lt/

Remiamas turinys

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite