Angle down Atgal

Kokios degalų kainos mūsų laukia šį savaitgalį?

Birželio 23-iosios vakarą švęsime Jonines – ilgiausios dienos ir trumpiausios nakties šventę. Senovėje ši naktis buvo laikoma stebuklinga, apipinta įvairiais pasakojimais, legendomis ir papročiais. Ieškota paparčio žiedo, kuris jį radusiajam turėjo lemti didelius turtus, išmintį ir ilgą gyvenimą. Šais laikais Joninių šventė – tai ilgasis savaitgalis vasarą, suteikiantis galimybę puikiu oru atsipūsti nuo darbų prie jūros ar gamtoje. Šia proga kainų palyginimo portalo Pricer.lt komanda pasidomėjo padėtimi naftos versle bei užfiksavo degalų kainas populiariausiose degalinėse.

Žaliavinės naftos rinkos tendencijos panašios į ameriketiškus kalnelius – po kainos kilimo ateina nuosmukis ir stabilizavimosi ženklų nematyti. Žaliavinės naftos kainos nuo 2019 m. vasario 11 d. pradėjo kilti ir buvo aukštos iki birželio mėnesio pradžios. Pasaulio biržose „Brent“ naftos kaina nuo 54,54 euro už barelį (2019-02-11) kilo iki 66,88 euro (2019-04-24). Gegužės mėnesį „Brent“ naftos kaina svyravo nuo 60 iki 65 eurų už barelį. Jonines pasitinkame palankia tendencija – nuo birželio pradžios „Brent“ naftos kaina gana stipriai smuko į 53–56 eurų už barelį lygį. „Brent“ naftos kainos kritimas tarp kainų fiksavimo tarpų sudaro 11,3 proc. (2019-05-14 62,57 euro už barelį, 2019-06-18 – 55,51 euro už barelį).

Naftos kainų smukimą skatino JAV besitęsiantys ir besiplečiantys ekonominiai karai ir sankcijos – papildomai pradedamas prekybos karas su Meksika. Didėja nuogąstavimai dėl pasaulio ekonomikos augimo lėtėjimo bei energijos išteklių paklausos susitraukimo. Prie naftos kainų mažėjimo prisidėjo ir žinia apie padidėjusias JAV komercinės naftos atsargas.

Iš kitos pusės, žaliavinės naftos kainos augimą gali paskatinti OPEC+ valstybių atstovų susitikimas, kuriame bus svarstomas susitarimo dėl gavybos mažinimo likimas, numatytas liepos pradžioje. Rusijos atstovai įvardijo juos tenkinantį naftos kainos lygį – 54–58 eurų už barelį. Saudo Arabijos atstovai mano, kad egzistuoja didesnis kainų kilimo potencialas.

Egzistuoja ir karinės priešpriešos Persijos įlankoje rizika, kuri gali paskatinti staigų naftos kainų šuolį.

Nuo birželio pradžios pradėjo mažėti ir didmeninės degalų kainos Lietuvoje. Didmeninė A95 benzino kaina vienkartiniams sandoriams bendrovėje „Orlen Lietuva“ krito 7,8 proc. iki 1,062 euro už litrą, palyginus su gegužės mėnesiu, o didmeninė dyzelinio kuro kaina vienkartiniams sandoriams krito iki 0,982 euro už 1 litrą dyzelino, kas sudaro 6,7 proc.

Nors jau kelias savaites stebime gana žymius žaliavinės naftos ir didmeninių degalų kainų kritimus, birželio mėnesį vidutinės degalų kainos degalinėse keitėsi nesmarkiai. Pricer.lt atliktas degalų kainų tyrimas parodė, kad vidutiniškai 1 litras A95 benzino vairuotojams per pastarąjį mėnesį atpigo tik 1,1 proc., o 1 litras dyzelinio kuro – 2,7 proc. Galimai tai degalinių noras pratęsti pelningą laikotarpį ir per Jonines, kai degalų paklausa padidėja.

Alfa.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite