Angle down Atgal

Kokie yra du pagrindiniai oro kompresorių tipai?

Dažnai neatkreipiame dėmesio ir nesuprantame, kokią konkrečią pagalbą gauname iš techninių mašinų. Dauguma industrijų neįsivaizduoja savo darbo be mašinose įmontuotų oro kompresorių, kurie yra ypač populiarūs statybose, žemės ūkyje, pramonėje. Pagrindinė kompresorių funkcija yra oro suslėgimas.

Elektrinio variklio pagalba oras yra suspaudžiamas, o aukšto slėgio oras yra kaupiamas mechanizmo talpykloje. Kompresoriai turi tokį ypatumą, kad pasiekus tam tikrą slėgį sustabdo mašinos darbą ir jie patys išsijungia. Dažniausiai yra naudojami dviejų tipo oro kompresoriai- tepami ir netepami. Jų techninės savybės labai nesiskiria, o atliekamas darbas yra tas pats.

Pagrindiniai skirtumai pasireiškia darbo našumu - tepamuose kompresoriuose pagrindinis aspektas yra alyva. Alkūninis korpusas yra užpildytas alyva, kuri užtikrina darbo efektyvumą. Alyvos dėka yra sumažinama trintis, todėl išvengiama dilimo. Šie kompresoriai gali būti naudojami be sustojimo ir atlaiko labai dideles apkrovas. Juos dažniausiai naudoja savo srities specialistai.

Netepami kompresoriai išsiskiria tuo, kad jų veikime nėra alyvos. Jie nėra tepami, nereikia rūpintis alyvos kiekiu bei jaudintis dėl galimybės išsipilti. Visi mechanizmo elementai yra gaminami iš medžiagų, kurios atlaiko didelę trintį. Šie oro kompresoriai nėra tokie galingi, negali dirbti be pertraukų ir neatlaiko tokio didelio krūvio kaip tepami kompresoriai. Jie retai naudojami specialistų ir paprastai yra skirti paprastiems darbams atlikti.

Reklama

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite