Angle down Atgal

Kodėl stringa didžiosios alytiškių iniciatyvos?

Jau trečius metus išrinktos alytiškių iniciatyvos. Mažųjų iniciatyvų kategorijos projektų įgyvendinimas einasi lyg dūmas iš pypkės, tačiau didieji projektai stringa ir iki šiol neįgyvendintas nė vienas. Alytaus miesto valdžia turi gerų žinių – sako, kad naujieji miesto vartai atvykstančiuosius pasitiks jau rudenį, o vasaros estrada, jeigu tik iniciatyvinė grupė dėl nieko nepersigalvos, jau turėtų būti pastatyta iki šių metų pabaigos.

Alytaus miesto vicemeras Šarūnas Klėgeris pasidžiaugė, kad šiemet balsavusiųjų buvo žymiai daugiau negu ankstesniais metais: „Pirmaisiais metais didelio aktyvumo nebuvo, buvo daug klausimų dėl pačios tvarkos, teko raginti pačią bendruomenę, kad ji būtų aktyvi teikiant iniciatyvas, o šie metai parodė, kad projektas įgauna pagreitį. Kaip ir kiekvienai iniciatyvai, taip ir šiai reikia laiko.“

Vicemeras neabejoja, kad alytiškių iniciatyvų projektas kasmet įgaus didesnę prasmę ne tik dėl vis augančio balsuojančiųjų skaičiaus, bet ir pačių iniciatyvų, esą nors šiemet pasiūlymų būta mažiau, bet jie įvairesni ir brandesni kokybės atžvilgiu.

Iš viso šiemet balsavusiųjų už iniciatyvas buvo dvigubai daugiau negu ankstesniais metais – 2137 žmonės. Tačiau iš jų 868 balsai nebuvo įskaityti. 165 balsai buvo anuliuoti dėl balsavimo kelis kartus, 316 nenurodė gimimo datos, 11 balsavo jaunesni nei 16 metų, o balsavusių ne miesto gyventojų buvo 384.

Balsus tikrinę ir skaičiavę savivaldybės specialistai tikina, kad ankstesniais metais iš balsuotojų prašomas asmens kodas jiems gerokai lengvino darbą, o šiemet visa tai daryti užtruko ilgiau ir buvo sudėtingiau.

Naujoji miesto valdžia patvirtino ir naujus sprendimus, susijusius su alytiškių iniciatyvų reikalavimais. Daugiausia balsų surinkusi didžioji iniciatyva turi surinkti bent vieną procentą visų registruotų miesto gyventojų – tai yra per 500 balsų, o mažosioms iniciatyvoms reikalinga bent pusė procento visų gyventojų – 250 balsų. Be to, iniciatyvų įgyvendinimui nebus reikalingas tarybos patvirtinimas, esą taip bus išvengta politikavimo, kuris ypač buvo akivaizdus svarstant miesto vartų klausimą.

Šiemet iš trijų didžiųjų ir penkių mažųjų iniciatyvų minėtos kartelės nepraėjo vos viena – skulptūra „Ištikimybė Tau“.

Alytaus miesto vicemero Š. Klėgerio teiravomės, tai kada pagaliau alytiškiai išvys iki šiol neįgyvendintas didžiąsias iniciatyvas?

„Jeigu iniciatyvinė grupė dėl nieko nepersigalvos, tuomet dar rugpjūčio mėnesio pradžioje turėtų būti nupirktas techninis projektas ir jau šių metų pabaigoje arba kitų pradžioje Alytaus miesto sode turėtų būti pastatyta vasaros estrada“, – sakė Š. Klėgeris.

Pasak jo, projektas strigo tiek dėl biurokratinių mechanizmų, dėl kultūros paveldo reikalavimų, tiek dėl pačios iniciatyvinės grupės.

Kalbant apie praėjusių metų didžiosios iniciatyvos miesto vartų su ženklu „Alytus/Myliu“ įgyvendinimą, Š. Klėgeris tvirtino, kad jis strigo dėl įsivėlusios techninės klaidos, kurią ištaisyti prireikė atskiro tarybos pritarimo.

„Rudenį miesto prieigas jau turėtų papuošti nauji miesto vartai“, – žadėjo vicemeras.

Šių metų mažos apimties alytiškių išrinkta iniciatyva – „Su gaivia bangele…“ grojantys suoliukai turėtų būti įrengti iki šių metų pabaigos. Didžiųjų projektų kategorijoje išrinktas A. Matučio parkas – vaikų erdvė turėtų būti įgyvendinta per 2021 metus.

Daugiau Dzūkijos krašto naujienų rasite čia: „Dzūkijos veidas“

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite