Angle down Atgal

Kodėl pavojinga ignoruoti kamino valymo svarbą?

Jei nesate Kalėdų senelis, tikriausiai praleidžiate ne tiek daug laiko žvalgydamiesi į kaminus. Net jei pažvelgtumėte į savo kaminą, tikrai negalėtumėte atpažinti visų ten susikaupusių suodžių ir kreozoto sankaupų. Nors dažniausiai to nematome ir daug apie tai negalvojame, tačiau kaminai yra purvini. O nešvarus kaminas kelia daug pavojų jūsų namams ir sveikatai.

Daug žmonių ignoruoja kaminų valymo svarbą, kol neatsitinka nelaimė arba poreikio išvalyti neišduoda specifiniai signalai. Tad pabandykime pažvelgti, su kokiais pavojais galite susidurti, jei laiku ir tinkamai neišvalysite kamino.

Kamino gaisras

Ko gero, savaime suprantama, tačiau kamino gaisras yra vienas didžiausių nešvaraus kamino pavojų, kuris gali sukelti rimtą pavojų jums, jūsų šeimai ir jūsų turtui.

Kiekvieną kartą, kai naudojate savo židinį ar mediena kūrenamą šildymo katilą, kamine kaupiasi kreozotas - šalutinis degimo produktas. Veikiamas aukštos temperatūros jis gali užsidegti. Kai kreozotas užsidega, jis pasiekia labai aukštą temperatūrą. Ši ekstremali temperatūra gali lengvai sugadinti kaminą, gali išlydyti skiedinį, gali sutrūkinėti plyteles, gali sukelti įdėklų griūtį ir sugadinti išorinį mūrą.

Ką tai reiškia? Tai reiškia, jog ugnis gali išsiskirti iš kamino per susilpnintą mūrą ir lengvai sudeginti netoliese kamino esančias namų statybines medžiagas, tokias kaip mediena, o taip pat apimti visus namus.

Norint išvengti kamino gaisro svarbu valyti kaminą ir pašalinti susikaupusį kreozotą bei suodžius, o taip pat turėti kokybišką kamino įdėklą (jei jo dėl kokių priežasčių dar neturite).

Maža trauka ir dūmai

Kai kaminas užsikimšęs, oro srautas gali pasikeisti. Jei jūsų kaminas yra nešvarus arba užkimštas šiukšlėmis (vėjo atneštais lapais, paukščių ar vabzdžių lizdų liekanomis), dūmai, kurie turėtų kaminu eiti į lauką, gali pradėti veržtis į patalpas.

Visų pirma, tai nėra sveika – nors patys dūmai ir nėra itin pavojingi, tačiau gali suerzinti kvėpavimo takus, sukelti alergiją. Akys, oda taip pat jautrūs kūno organai, tad didesnis dūmų kiekis gali net sukelti deginantį, nemalonų pojūtį.

Antra, dūmai pažeidžia daiktus, baldus, drabužius, bet kokį paviršių, kurį jie pasiekia, gali būti sunku išvalyti. O taip pat dūmų kvapas įsigeria į rūbus, plaukus ir yra labai nemalonus.

Sumažėjusi trauka taip pat turi didelį efektą krosnies efektyvumui – maža trauka neleidžia efektyviai šildyti namų. Taigi, kaminų valymas, dūmtraukių valymas taip pat leidžia sutaupyti pinigų maksimaliai efektyviai išnaudojant šildymo katilus.

Apsinuodijimas anglies monoksidu

Neišvalytas kaminas gali užkirsti kelią tinkamam ir visiškam medžiagų, degančių jūsų židinyje ar krosnyje, degimui. Tai gali sukelti situaciją, kai pradeda kauptis anglies monoksidas. Nedaug pavojų yra tokie pavojingi kaip apsinuodijimas anglies monoksidu. Blogiausia yra tai, kad anglies monoksidas, arba liaudiškai vadinamos smalkės, yra nematomos ir bekvapės.

Įkvėpus anglies monoksido jaučiamas silpnumas, pradedama nesiorientuoti aplinkoje, žmogus gali nualpti. Jei žmogus negauna gryno oro arba lieka be sąmonės kambaryje užpildytame anglies monoksidu, rezultatai gali būti fatališki. Dėl savo savybių anglies monoksidą labai sunku pajusti. Anglies monoksido detektoriaus montavimas gali padėti išvengti šios potencialiai mirtinos situacijos. Svarbu turėti tokį šalia židinio bei katilinėje. Ir, žinoma, katilo, židinio ir kamino švara leidžia išvengti šios nelaimės.

Užbėkite problemoms už akių – kvieskite kaminkrėtį

Reguliarus kamino valymas ir tikrinimas yra vienintelis būdas išvengti su netvarkingu kaminu susijusios rizikos. Kai samdote profesionalų kaminkrėtį, jūs kviečiatės žmogų, kuris žino, ko reikia ieškoti ir kaip kruopščiai (ir saugiai!) išvalyti kaminą, kad išvengtumėte paminėtų rizikų ir apsaugotumėte savo namus ir savo šeimą.

Šiltesni mėnesiai yra idealus laikas kamino valymui. Skirkite pakankamai dėmesio, kad įsitikintumėte, jog kaminas yra paruoštas naudoti iki šildymo sezono pradžios. Rekomenduojama kasmet valyti ir tikrinti kaminą. Jei nuo paskutinio jūsų valymo praėjo daugiau nei metai, jūsų namams ir jūsų šeimos sveikatai naudingiausia kuo greičiau numatyti patikrinimą ir kamino valymą.

Remiamas turinys

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite