Angle down Atgal

Kodėl pas mus tiek daug girtuoklių ir iširusių šeimų?

Tai yra skaitytojo nuomonė, už kurios turinį Etaplius.lt redakcija neatsako.

Dabartiniais laikais tiek daug atsirado dejuojančių dėl blogo gyvenimo, bet visiškai niekas nedejuoja dėl didelio girtuokliavimo.

Savo rašinėlyje talpinu straipsnelį, kurį parašė 1992 metais rašytojas, tarnavęs sovietinėje armijoje 1956 metais, toje pačioja divizijoje, kurioje tarnavau ir aš.

Štai rašoma, kiek tais metais tekdavo arielkos kiekvienam žmogui. Alkoholizmas - tai didžiulis kryžius, kurį neša tauta. Kodėl taip daug geriama ir iš kur buvo paimtas pavyzdys nuolat būti girtam? Čia reikia neužmiršti, kad 50 metų buvome okupuoti tokios šalies, kurioje girtuokliavimas buvo toleruojamas.

O blogas pavyzdys greitai prilimpa ir sunkiai atsikratomas. Juk sovietmečiu buvo girtuokliaujama plačiu mastu. Kur tik teko man dirbti: ir statybose, ir gamykluose, o ypač melioracijoje, ten girtuoklių visada buvo galima sutikti.

Taigi girtuokliavimas vyksta ir dabar. Štai pietiniame rajone jau nuo ankstaus ryto galima sutikti šleivakuojų su alaus kvapu. Ir ko nebūti, juk ant kiekvieno kampo stovi alaus girdyklos. O kokie viliojantys pasiūlymai, vienoje aludėje siūloma net dvylika rūšių alaus, 7 ir daugiau laipsnių stiprumo. Štai iš matymo dažnai galima sutikti žmogelį, kuris be alaus nebegali išgyventi. O dar amžius toks, kad galėtų dirbti ir naudą nešti. Bet vos tik gauna pašalpą, tojau puola į aludę, o ten susėdę keikia valdininkus ir visą Lietuvą dėl blogo jiems gyvenimo.

Mano supratimu, visas aludes ir kitokias alkoholines girdyklas būtinai reikia pašalinti iš visuomenei skirtų teritorijų. Nes rodo labai blogus pavyzdžius jaunimui ir vaikams.

Juk tarpukario Lietuva buvo pavyzdinga valstybė, kurioje alkoholizmas nebuvo toleruojamas.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite