Notice: Undefined index: etapliusAdmin in /home/alfa/subdomains/etaplius/straipsnisDESKTOP.php on line 3
ETAPLIUS - Kodėl neturime kuo apsirengti arba 8 spintos klaidos
REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Grožis2021 m. Gegužės 9 d. 18:01

Kodėl neturime kuo apsirengti arba 8 spintos klaidos

Vilnius

Unsplash.com nuotr.

Reporteris AgnėŠaltinis: Etaplius.lt


173681

Net ir tada, kai spintos lentynos tiesiog linksta nuo drabužių gausos, kartais vis tiek tenka susidurti su problema „nėra kuo apsirengti“. Stiliaus ekspertai teigia, kad taip dažniausiai nutinka dėl pagrindinių spintos klaidų, kurias ištaisius galima kur kas lengviau atrasti tinkamų drabužių derinių. Taigi, kur vertėtų ieškoti problemos, jei spintoje drabužių daug, tačiau vis nepavyksta rasti pageidaujamos aprangos?

1 klaida: pasiduodate akimirkos impulsui ir perkate tai, kas tuo metu jums atrodo gražu

Kai parduotuvėse vyksta išpardavimai, retai kada pavyksta atsispirti pagundai įsigyti patikusių drabužių. Deja, gana dažnais atvejais, jų reikia tiesiog „čia ir dabar“: kai įsigyti nauji rūbai atsiduria spintoje, jie taip ir nesulaukia tinkamos progos, kada juos apsirengsite.. Jei perkate tokius drabužius, kurie yra tiesiog gražūs akiai, ir nepasvarstote, su kuo juos derinsite, tikėtina, kad naujas pirkinys tiesiog užims vietą jūsų spintoje, tačiau taip ir nesulauks savo šanso pasirodyti viešumoje.

2 klaida: dalis drabužių yra netinkamo dydžio

Jei vis stengiatės numesti šiek tiek svorio, tikėtina, kad savo spintoje galite rasti ir tokių rūbų, kurie jums per dideli, ir tokių, kurie yra per maži. Gana dažnai manoma, kad anksčiau ar vėliau netinkamo dydžio drabužių tikrai prireiks, tačiau neretai nutinka priešingai – drabužiai taip ir praguli spintoje, o tuomet, kada spintoje bandoma susirasti tinkamų rūbų, jų paieškos tampa gerokai sudėtingesnės.

Nieko baisaus, jei spintoje yra vos vienas „motyvacinis“ drabužis, tačiau kas kita, jei tokie rūbai užima pusę spintos. Jei manote, kad per didelio ar per mažo dydžio drabužių anksčiau ar vėliau vis tiek prireiks, laikykite juos atskirai, nes tuomet rasti tinkamą aprangą bus gerokai paprasčiau.

3 klaida: spintoje laikomi klimatui nepritaikyti drabužiai

Stiliaus ekspertai pataria kartą per tris mėnesius atlikti „generalinį“ spintos valymą ir pasilikti tik tokius drabužius, kurie yra pritaikyti konkrečiam sezonui. Visus kitus rūbus vertėtų padėti į šalį: atsidarius spintą visuomet rasite tokių rūbų, kurie yra pritaikyti vienam ar kitam sezonui, o tuomet, jei orai netikėtai pasikeistų, žinosite, kur ieškoti kitiems metų laikams tinkančių rūbų. Jei spinta bus tvarkoma pakankamai dažnai, tikėtina, kad atsisakysite tokių rūbų, kurių jau seniai nedėvėjote, taigi, spintos „džiunglėse“ galėsite dar greičiau susirasti tinkamos aprangos.

4 klaida: spintoje laikote tokius drabužius, kurių nedėvėjote ilgiau nei metus

Žinoma, jei savo spintoje turite labai puošnių drabužių, galbūt dar nebuvo tinkamos progos jų apsirengti, ir ateityje tokių galimybių dar tikrai bus, tačiau tuomet, jei spintoje laikote kasdieniškus rūbus, kurių neapsivilkote ilgiau nei metus, turėtumėte be gailesčio su jais atsisveikinti. Nedėvimus drabužius galite išmesti, padovanoti ar parduoti: visiškai nesvarbu, kokį sprendimą nuspręsite priimti.

5 klaida: turimi drabužiai jums paprasčiausiai netinka

Jei vis apsirengiate vieną ar kitą drabužį, o vaizdas, matomas veidrodyje, jūsų netenkina, pagalvokite, ar tikrai svarbu tokį rūbą laikyti savo spintoje. Jei norite, kad apranga pabrėžtų jūsų privalumus ir paslėptų trūkumus, įsivertinkite, kas labiausiai tinka jūsų figūros tipui, ir venkite pirkti tokius drabužius, kurie gražiai atrodo ant manekeno.

Jei tik yra galimybė, perkamus drabužius visuomet matuokitės, ir venkite įsigyti tokių drabužių, kurie atrodo nei šiaip, nei taip. Kartais planuojama drabužį vėliau pataisyti, tačiau tam paprasčiausiai nepavyksta atrasti laiko.

6 klaida: spintoje pernelyg daug nesuderinamų drabužių

Kai tik kyla mintis įsigyti naują drabužį, visuomet galvokite apie tai, su kuo jį derinsite. Pavyzdžiui, jeigu jūsų pirkinių sąraše moteriškas paltas, pagalvokite, ar savo spintoje turėsite prie jo tinkamai derinamus batus ir rankinę. 

Jei manote, kad patikusį drabužį tik galbūt pavyks suderinti su turimais rūbais, vertėtų pasidairyti parduotuvėje, ir susirasti tokių drabužių, kurie tikrai derėtų. Dar geriau, jei šį derinį iš karto pasimatuosite, ir įvertinsite, ar tokia apranga tikrai bus pritaikoma šventei ar kasdienai.

7 klaida: turimi drabužiai neatitinka jūsų gyvenimo būdo

Jei tiesiog dievinate aktyvų laisvalaikį, o jūsų spintoje vyrauja dalykinė apranga, natūralu, kad rasti tinkamų drabužių tikrai nebus lengva. Kartais spintos turinys visiškai neatitinka gyvenimo būdo, todėl vertėtų tą pakeisti. Idealu, jei atvėrus spintos duris galima rasti drabužių, kurie tiktų „visiems gyvenimo atvejams“, todėl reikėtų įsivertinti, ar esant poreikiui tikrai rastumėte rūbų dalykiniam susitikimui ar darbo pokalbiui, oficialiam ir neoficialiam vakarėliui, laisvalaikiui su draugais bei kasdienai.

8 klaida: spintoje gausu neišlygintų drabužių

Neišlyginti drabužiai – tai dar viena gana dažna problema. Deja, ruošiantis į darbą ar susitikti su draugais ne visada turime pakankamai laiko išlyginti pasirinktus drabužius, todėl juos vertėtų pasiruošti iš karto. Kai tik įsigyjate naujų drabužių ar juos išskalbiate, juos išlyginkite ir pakabinkite spintoje. Nors tai atrodo tarsi nereikšminga smulkmena, tačiau desperatiškai ieškant kuo apsirengti netvarkingi drabužiai gali atrodyti tikrai rimta problema.

Patarimų pasaulis

logo2-patarimupasaulis.png



REDAKCIJA REKOMENDUOJA