vanduo, kiaušiniai, virtas vanduo, kalcis, kiaušinio lukštas,
Angle down Atgal

Kodėl nereikėtų išpilti vandens, kuriame virė kiaušiniai?

Dažniausiai darome taip: puodą su išvirtais kiaušiniais nukeliame nuo viryklės, į kriauklę išpilame karštą vandenį, ir pilame šaltą. Ši veiksmų seka yra tarsi užprogramuota, tačiau mes siūlome ją šiek tiek pakeisti, ir vandens, kuriame virė kiaušiniai, neišpilti į kriauklę.

Kiaušinio lukštas ne tik apsaugo embrioną, bet taip pat aprūpina jį visomis mitybai ir vystymuisi reikalingomis medžiagomis. Kiaušinio lukšte yra daug naudingų mineralų (fosforo, kalio, sieros, azoto, geležies, magnio, ir t.t.), tačiau pagrindinė jo medžiaga  yra kalcio karbonatas, kuris sudaro 90% kiaušinio lukšto sudėties.

Kalcis padeda išlaikyti neutralų dirvožemio pH (6,0-6,5), todėl vanduo, kuriame virė kiaušiniai, gali būti naudingas augalams.

Verdant kiaušinius, dalis maistinių medžiagų lieka vandenyje. Kalciu praturtintas vanduo yra puikios augalų trąšos, kurias galima naudoti ir sodo, ir kambariniams augalams. Tokios trąšos neturėtų būti pagrindinės, tačiau jos tikrai bus naudingos augalų žydėjimo laikotarpiu.

Požymiai, kurie išduoda, kad augalams trūksta kalcio

Jei dirvožemyje yra pernelyg mažas kalcio kiekis, augalai tampa silpni, jų ūgliai įprastai būna blyškūs. Lapų kraštai gali būti pageltę ar net susisukę, augalų šaknys yra prastai išsivysčiusios.

Kodėl kalcio perteklius yra pavojingas?

Nors kalcio trąšos augalams yra tikrai naudingos, tačiau persistengti taip pat nereikėtų. Kalcio perteklius gali sutrikdyti kitų svarbių mikroelementų absorbciją, todėl ant augalų gali atsirasti dėmių, gali nukristi pumpurai ar atsirasti ūglių deformacijos.

Kambariniams augalams tokias trąšas galite naudoti kartą per 3-4 savaites (šiuo laikotarpiu nereikėtų naudoti kitų trąšų).

Kokiems augalams galima naudoti kalcio trąšas?

Tokios trąšos puikiai tinka pomidorams, moliūgams, baklažanams, salotoms, vyšnioms, serbentams, obelims ir avietėms. Kalcio trąšų nerekomenduojama naudoti agurkams, braškėms, kopūstams ar špinatams, – kalcio perteklius gali lemti šių augalų žūtį. Taip pat kalcio trąšų nerekomenduojama naudoti pelargonijoms, azalijoms, hortenzijoms ir kamelijoms.

https://www.zinoti.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite