Angle down Atgal

Kodėl Marijampolė skendėjo tamsoje?

Antradienio vakarą marijampoliečius iš įprasto gyvenimo ritmo išmušė dingusi elektra. Kelias valandas vos ne pusė miesto skendėjo tamsoje. Žmonės vakarą leido prie žvakių ir audringai savo emocijas reiškė socialiniame tinkle „Facebook“.

Elektra Marijampolėje daliai gyventojų dingo po 18 valandos. Pietinėje miesto pusėje elektra tai užgesdavo, tai atsirasdavo, miesto centre jos nebuvo apie pusvalandį, o labiausiai vargo Mokolų, Kosmonautų, Tarpučių mikrorajonų gyventojai. Kai kuriems vartotojams elektra namuose atsirado tik apie 22 valandą.

„Sėdėjome Gedimino gatvėje esančioje kavinėje, kai pradingo elektra. Aplink tamsa, pradėjo kaukti pastatų signalizacijos, net nejauku darėsi“, – pasakojo marijampolietė Edita. Anot jos, keista buvo matyti ir tamsų miesto centrą. Žibėjo tik miesto papuošimų elementai, eglė J. Basanavičiaus aikštėje ir čiuožykla.

Mokolų gatvėje gyvenantis Tomas pasakojo, kad jie visą vakarą, maždaug nuo 18 valandos, praleido tamsoje. Elektros tiekimas buvo atnaujintas tik apie 22 valandą. „Gerai, kad telefonai buvo įkrauti, vakarą leidome su jais, skaitėme prie žvakių. Baisiausia buvo tai, kad name išsijungė šildymas, nes be elektros negalėjo dirbti vandenį sistemoje varinėjantys siurbliukai“, – pasakojo Gintas.

Bendrovės „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) ryšių su visuomene projektų vadovas Tomas Kavaliauskas, „Suvalkiečio“ paklaustas, kas nutiko, kad Marijampolė skendėjo tamsoje, paaiškino tik tiek: „Antradienio vakarą buvo keli gedimai 10 kV linijoje. Iškart buvo imtasi juos šalinti. Iš viso elektros neturėjo apie 3 tūkst. vartotojų. Paskutiniams klientams elektros energijos tiekimas atstatytas apie 22 valandą.“

Vietos specialistai mums paaiškino suprantamiau. Jų žiniomis, transformatorinės pastotėje Mokolų mikrorajone dėl trumpo elektros jungimosi aukštos įtampos įrenginiuose įvyko gedimas. Taip pat gedimų buvo ir elektros kabelių aukštos įtampos linijose, todėl dalis miesto skendėjo tamsoje, o Mokolų mikrorajono gyventojai – taip ilgai.

Apie gedimo priežastis elektros srities specialistai tikino dar nieko nežinantys.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite