REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Laisvalaikis2019 m. Vasario 1 d. 10:40

Kodėl jaučiamės nelaimingi? Paprastas atsakymas į sudėtingą klausimą

Vilnius

stocksnap.io nuotr.

Reporteris UgnėŠaltinis: Etaplius.lt


70170

Populiariausias klausimas, kuris kankina žmones – kodėl? Kodėl negaliu surasti sau tinkamo darbo? Kodėl neturiu poros? Kodėl man nuolat nesiseka? Kodėl neturiu tikrų draugų? Kodėl nesu turtingas ir sėmingas? Kodėl nesugebu padaryti karjeros?

Nustebsite sužinoję, kad iš tikrųjų realizaciją absoliučiai visko, apie ką svajoja žmonės – nuo sėkmės moksle ir darbe, laimingos meilės iki lyderystės ir oratoriaus pergalių, meistriškumo kūryboje ir savirealizacijos – nulemia tik vienas veiksnys. Būtent įgūdžių turėjimas. Viskas taip paprasta.

Tai yra svarbiausia paslaptis, kuria norime su jumis pasidalyti. Tam, kad trokštamas dalykas atsirastų jūsų gyvenime, reikia paprasčiausiai žengti į priekį ir kaupti patirtį.

Būtent tas įdirbis, kurį turi žmogus šiuo momentu, duoda tuos rezultatus, kuriuos jis gauna „čia ir dabar“. Jeigu trokštate kitų horizontų, tai būkite pasiruošę kai ką pakeisti.

Psichologija įgūdžius apibūdina kaip veiksmą, susiformavusį kartojimo būdu, atliekamą automatiškai, be sąmoningos kontrolės. Tai yra tai, ką įgijome ar kas įdiegta mums: mes visada ir visur veiksime pagal šią vidinę taisyklę. Tokių įgūdžių gali būti labai įvairių, pavyzdžiui, įgyta savybė būti sąžiningam, darbščiam, atsakingam, įsitikinusiam, kad meilė ir neištikimybė yra nesuderinami dalykai, įprotis visur įžvelgti teigiamą pusę, kūrybiškai spręsti problemas ir taip toliau.

Trumpai tariant, tai yra visos mūsų automatiškos reakcijos į gyvenimo įvykius.

O dabar pateikiame tikslią instrukciją, ką daryti, kad nesijaustumėte nelaimingi.

1. Išanalizuokite savo tikslus, svajones ir troškimus

Jeigu kažkas jūsų gyvenime klostosi ne taip, kaip norėtumėte, panagrinėkite, ar savo tikslų siekiate, ar primestinių iš šalies. Reikia sąžiningai prisipažinti sau, kas iš tikrųjų jums gali sukelti pasitenkinimo jausmą.

Tai padaryti nėra paprasta. Reikia laiko suisigaudyti, kas jus šiame gyvenime džiugina, o kas – ne. Juks svarbu žinoti, ko jūs iš tikrųjų norite. Laužyti save ir siekti to, kam prieštarauja jūsų prigimtis, – beprasmiškas užsiėmimas. Pavyzdžiui, vesti ilgakoję blondinę, kai traukia prie smulkių brunečių, dirbti ofise kanceliarinį darbą, kai knieti nuveikti kažką labiau apčiuopiamo, gyventi didmiestyje svajojant apie mažą namuką gamtoje ir žvejybą.

suqusi7sxm.jpg

2. Suraskite žmogų, kuris sugebėjo įgyvendinti jūsų svajonę

Suraskite savo aplinkoje realų žmogų, o ne kūrinių herojų ar kino žvaigždę. Jeigu norite tapti stiliaus ikona, tai pasirinkite ne princesę Dianą ar Monicą Belucci, o elegantišką moterį, kurią bent retkarčiais galite matyti šalia. Jeigu tokių žmonių aplinkui nėra, lankykitės tokiose vietose, kur galima juos sutikti.

Pagalvokite, kuo ypatingi tie visi žmonės. Kas juose yra tokio, ko neturite jūs? Kokie įgūdžiai charakterio bruožai jiems būdingi? Sudarykite lentelę iš to, ką turi jie, ir ko trūksta jums. Tai bus atspirties taškas siekiant savo svajonės įgyvendinimo.

3. Nustatykite, ką turite prisidurti arba ko atsikratyti

Išsiaiškinkite, ar tie įgūdžiai, kuriuos turite, yra jums naudingi ar žalingi. Kartais tai, kas anksčiau padėjo judėti į priekį, pasensta ir gali tapti kliūtimi šiandien. Pavyzdžiui, entuziazmas – jauno pradedančio darbuotojo bruožas, o patyrusiam jau reikia kitų savybių, pavyzdžiui, išminties, kritiško proto, ramaus apskaičiavimo. Jeigu jūsų tikslas yra iškilti iki vadovaujančio posto, turite išsiugdyti reikalingas savybes.

4. Jeigu jau suradote savo trūkumus, nuspręskite, ką su jais daryti

Čia galimi du variantai. Arba jums reikia keisti turimo įgūdžio kokybę, tobulinti jį. Arba keisti savo kompetencijų sudėtį, siekti naujų. Paprastai kokiam nors komkrečiam tikslui pasiekti reikalingas atitinkamų asmeninių, profesinių, komunikatyvinių savybių komplektas. Jį ir reikia įgyti.

f88chym6tg.jpg

5. Atsikratykite praeities iliuzijų ir lūkesčių perkėlimo klaidų

Svarbu suprasti, kad bet koks įgūdis turi savo pritaikymo teritoriją ir laiką. Vakar jis buvo naudingas, šiandien – jau nebe. Arba vienoje situacijoje jis veikia, kitoje – ne. Kitaip tariant, kad ir koks naudingas bei įprastas būtų ginklas, reikia jį išmesti, jeigu negalite juo pasinaudoti šioje vietoje ir šiuo metu. Pavyzdžiui, sėkmingos verslininkės savybės nepadės būti gera motina, tinkamai auklėti vaikus ir negarantuos geros santuokos. Jeigu viename darbe buvote pasiekę meistriškumo, tai nereiškia, kad būsite autoritetas kitame darbe. Veikiausiai jums reikės kitų įgūdžių komplekto.

O dabar imkitės darbo ir kaupkite įgūdžius, įdirbį, žinias, patirtį, reikiamas savybes iš tos srities, į kurią norite orientuotis ir iš kurios tikitės laimės.

Sėkmės! Viskas priklauso nuo jūsų!

14348970-1250132908350986-623096437-n.jpg



REDAKCIJA REKOMENDUOJA