Angle down Atgal

Kodėl anglų kalbos kursai skirstomi pagal lygius?

Anglų kalbos kursai pradedantiesiems... Pamokos, skirtos pažengusiems... C1, B1 ir t. t. Ką tai reiškia ir kodėl vyrauja skirstymas?

Trys svarbūs argumentai

Kodėl anglų kalbos kursai skirstomi pagal lygius? Ar nebūtų tikslinga susodinti pradedančiųjų ir pažengusiųjų į vieną auditoriją ir dėstyti bendrą kursą? Dauguma dėstytojų atsakytų: NE, nebūtų tikslinga. Yra bent kelios priežastys.

1. Tikėtina, kad pradedantieji nejaukiai jaustųsi. Juk būna atvejų, kai žmogus lyg ir nori lankyti kursus, ką nors išmokti, bet galvoja, kad negerai pasirodys, kad prisidarys gėdos. Žinoma, toks požiūris klaidingas ir nieko gero nereiškia, tačiau akivaizdu, jog smagiau jaučiamasi, kai ir kitų dalyvių kalbinis bagažas yra panašus.

2. Mokytis pagrindus ir gilinti įgūdžius – nevienodi procesai. Jei vienoje grupėje atsidurtų žmonės, mokantys keletą žodžių, ir tie, kurie nemenkai pažengę, veikiausiai kiltų chaosas. Dėstytojui tektų blaškytis, o besimokantieji nesusigaudytų, kam kokia medžiaga skirta.

3. Lūkesčiai. Čia gali būti du variantai: 1) anglų kalba jums visiškai svetima, suprantate tik porą žodžių; 2) gebate užsienietiškai susikalbėti, bet norite pakilti keliais laipteliais aukščiau. Pirmu atveju aktualu susipažinti, kas tai per kalba. Antru atveju lūkesčiai kitokie (aukštesni). Tad skiriasi ne tik mokymo(si) procesai (kaip minėta ankstesnėje pastraipoje), bet ir pageidaujami rezultatai.

Taigi, kaip matoma, anglų kalbos kursai ne veltui rengiami skirtingoms grupėms. Kaip užsukus į padangų parduotuvę neieškoma pieno produktų, taip ir pažengusieji nesidairo į pradedantiesiems organizuojamus kursus. Ir tai yra gerai, kadangi kiekvienas gali pasirinkti variantą, atitinkantį lūkesčius. Aktualu pabrėžti, jog tada ne tik eiga tikslinga, bet ir rezultatai pozityvūs. O juk registruojantis į pamokas viliamasi būtent pozityvių rezultatų.

Galiausiai reikėtų užsiminti apie kursų tematiką. Pavyzdžiui, jeigu sukatės versle, jums veikiausiai rūpi verslo kalbos subtilybės. Tikriausiai norite perprasti tokias sąvokas kaip CEO, USP ir t. t. Galbūt tikitės pagaliau išsiaiškinti, ar „entrepreneur“ ir „businessman“ yra tas pats, ar tai visiškai skirtingos sąvokos. Tada turbūt rinksitės pamokas, kuriose figūruoja būtent verslo kalba.

Reklama

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite