Angle down Atgal

Knygų šventovei įžengti į antrą gyvavimo amžių – tik vienas žingsnis

Žodžių šventovė, knygų namai, Utenos A. ir M. Miškinių viešoji biblioteka paminėjo 90-ies metų jubiliejų. Kaip sakė šių namų direktorė Vida Garunkštytė, tos 9 dešimtys – tai tik darbų ir klestėjimo pradžia.

Biblioteka tikrai dirba ir klesti. Nuo 2008 m. įvykdytos renovacijos gauta daug apdovanojimų, įgyvendinta daug visam Utenos rajonui svarbių projektų. Jau pats bibliotekos pastatas pelnė ne vieną prizą: parodoje „Lietuvos architektūra 2005–2007“ buvo apdovanotas kaip geriausiai realizuotas projektas, taip pat apdovanotas Aplinkos ministerijos premija (2009) už integravimą į aplinką ir įtrauktas į Lietuvos architektūros žemėlapį www.archmap.lt ir ES moderniausių bibliotekų portalą www.librarybuildings.info.

2008–2012 m. biblioteka dalyvavo trišalėje LR Kultūros ministerijos, Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos bei Bilo ir Melindos Geitsų remiamame projekte „Bibliotekos pažangai“, už aktyvų dalyvavimą šiame projekte 2010 m. ir 2012 m. gauti apdovanojimai. 2012 m. bibliotekos žaidimas „Iššūkis“ pripažintas veiksminga švietimo ir ugdymo pagalbos inovacija ir pritaikytas plačiai auditorijai. 2014 m. žaidimas jau veikė 138-iose bibliotekose, jame dalyvavo daugiau kaip 7 tūkst. vaikų. Žaidimas bei edukacinis projektas „Žaisdami mokomės“ pristatyti 2013 m. Singapūre vykusioje 79-oje IFLA generalinėje konferencijoje. Tais pačiais metais „Iššūkis“ pristatytas ir Vilniuje vykusiame didžiausiame Europos informacinių ir ryšių technologijų (IRT) forume.

2012 m. Lietuvos jaunimo organizacijų taryba (LiJOT) bibliotekai suteikė jaunimui draugiškiausios institucijos statusą. 2013 m. bibliotekoje pradėjo veikti Utenos trečiojo amžiaus universitetas. 2015 m. biblioteka dalyvavo „Erazmus+“ Jaunimo savanoriškos tarnybos programoje kaip savanorius priimanti organizacija ir pirmą kartą sulaukė savanorių iš Ispanijos ir Prancūzijos. Tais pačiais metais savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacijos organizuotame konkurse laimėtas „Europietiškiausios bibliotekos“ titulas, 2020 m. bibliotekai už įgūdžių ugdymo šeimos skaitmeninių veiklų idėją ir jos įgyvendinimo programą įteiktas EIFL fondo viešųjų bibliotekų inovacijų programos apdovanojimas. 2019 m. pradėtas įgyvendinti dviejų metų Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projektas „Švietimui ir gerovei skirtų šeimos skaitmeninių veiklų centrų sukūrimas Rytų Aukštaitijoje ir pietų Latgalijoje“. Projekto metu bibliotekoje atidarytas šeimos skaitmeninių veiklų centras, įsigyta moderniausia įranga, sukurta mokymo programa ir jos metodika.

Nepamiršti buvo ir bibliotekos darbuotojai. 2010 m. direktorei Vidai Garunkštytei už išskirtinius profesinius pasiekimus kuriant šiuolaikišką biblioteką ir naujų bibliotekos paslaugų atradimo iniciatyvas suteiktas geriausio bibliotekos direktoriaus vardas, o 2018 m. – Utenos krašto garbės piliečio vardas. 2006 m. Informacinių išteklių ir inovacijų diegimo skyriaus vedėjai Laimai Lapinienei suteiktas geriausio 2005 m. bibliotekininko vardas, o 2017 m. įteiktas Kultūros ministerijos garbės ženklas „Nešk savo šviesą ir tikėk“.

Garbaus jubiliejaus proga bibliotekos bendruomenę sveikino Kultūros ministerijos atstovė Gražina Lamanauskienė, įteikusi ir kultūros ministro Simono Kairo sveikinimą bei padėkas darbuotojams, Seimo narys Edmundas Pupinis. Seimo nario Gintauto Palucko sveikinimą ir atminimo dovanas perdavė Seimo nario padėjėjas, Utenos rajono savivaldybės tarybos narys Paulius Čyvas. Sveikinimu bei padėkomis darbuotojams jubiliejaus proga bibliotekos bendruomenę pradžiugino Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas, įteikęs ir nekasdienišką dovaną – 5 tūkst. Eur čekį, bei Utenos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Zita Ringelevičienė.

Bibliotekos bendruomenę taip pat sveikino Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos direktorė Jurgita Bugailiškienė, kolegos – kaimyninių rajonų – Ignalinos, Zarasų, Molėtų – bibliotekų atstovai, Utenos švietimo įstaigų atstovai, Kultūros centro ir Kraštotyros muziejaus vadovai, puodžių karalius, keramikas Vytautas Valiusis, vienas aktyviausių bibliotekos lankytojų, buvęs radijo žurnalistas Romualdas Valančiūnas. Gražių sveikinimo žodžių knygų šventovei išsakė Utenos švietimo centro direktorė Vitalija Bujanauskienė, Utenos rajono savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėja Jūratė Misiūnienė, Utenos kolegijos atstovai, Utenos trečiojo amžiaus universiteto lankytojai, žiniasklaidos atstovai.

Jubiliejaus paminėjimas baigėsi skambiu akordu – susirinkusiems nuotaikingą koncertą dovanojo Lietuvos nacionalinės filharmonijos valstybinis Mikalojaus Konstantino Čiurlionio kvartetas.

Utenos rajono sav. inf.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite