Angle down Atgal

Knygų mugėje dalyvaujančius eržvilkiškius aplankė Prezidentas Gitanas Nausėda

Vasario 22 dieną Vilniaus knygų mugėje, Lietuvos kultūros centrų erdvėje, Jurbarko rajono savivaldybės kultūros centrų stende, dirba Eržvilko kultūros centras. „Esame labai pagerbti jo ekscelencijos LR prezidento Gitanos Nausėdos apsilankymu, kuris net pamėgino pagroti Eržvilko bandonija!“, – „Mūsų laikui“ pasidžiaugė šio centro direktorė Ieva Šimkūnienė.

Šeštadienį Jurbarko rajoną atstovavo Eržvilko kultūros centras. Pasipuošę ne tik savo krašto ir kultūros centro simboliais, bet ir Žemaitijos vėliava – priminė visuomenei, koks yra įvairiaspalvis Jurbarko rajonas. „Žinoma, pagrindinis Eržvilko kultūros centro simbolis yra bandonijos instrumentas, tad nenuostabu, kad jis buvo pristatytas. Galima buvo ne tik jį pačiupinėti, bet kas turėjo daugiau kantrybės – pamėginti ir pagroti“, - pasakojo Ieva. Lankytojams buvo surengta viktorina apie bandonijos instrumentą, Jurbarko kraštą. Taip pat buvo pristatyti didieji Eržvilko kultūros centro ir skyrių renginiai, turimos patalpos, salės ir aparatūra. Eržvilkiškiams pasisekė sulaukti garbingiausio knygų mugės svečio – LR prezidendo Gitano Nausėdos. Jis pasidomėjo ne tik Eržvilko kultūros centru, bet ir šiuo kraštu, žmonėmis. „Kadangi Eržvilkas visuomet save vadina Lietuvos bandonininkų sostine, tai Prezidentui teko pabandyti pagroti šiuo unikaliu instrumentu, o atminimui jam buvo įteikta suvenyrinė medinė, rankų darbo (tautodailininko J. Videikos išdrožinėta) bandonija“, – pasidžiaugė ji. Sekmadienį Jurbarko rajoną atstovaus Jurbarko kultūros centras, o scenoje pasirodys folkloro kolektyvas „Imsrė“.

Vilniaus knygų mugėje šiais metais pirmą kartą įkurta Lietuvos kultūros centrų erdvė. Į savo stendus susipažinti su Lietuvos regionų kultūriniu gyvenimu kviečia net 20 kultūros centrų, tarp kurių ir Jurbarko rajono savivaldybės kultūros centrai, kurie draugiškai pasidalino darbą stene. Ketvirtadienį, „Bičiulių dieną“, Jurbarko rajono savivaldybės kultūros centrų stende šalia Mažosios Lietuvos kultūros centro dalyvavo ir Jurbarko r. viešoji biblioteka jie kartu pristatė savo veiklas, taip pat dalyvavo Jurbarko rajono kultūros centrų vadovai. Penktadienį – Mažosios Lietuvos Jurbarko krašto kultūros centras bei Veliuonos kultūros centras pristatė savo turtingą krašto kultūrą.

Parodų ir kongresų centre „Litexpo" ketvirtadienį prasidėjo tarptautinė Vilniaus knygų mugė, lankytojus kviesianti vasario 20-23 dienomis. Atšventusi savo dvidešimtmetį, 2020-uosius metus Vilniaus knygų mugė pasitnka su Jono Meko mintimi „Gyventi reikia be formulių, reikia būti atviram“. Šiemet Vilniaus knygų mugėje lankytojai randa naują erdvę – Lietuvos kultūros centrų salę, pristatančią miestų ir miestelių kultūrinį gyvenimą. Salėje veikia dvidešimt stendų, kuriuose įsikūrė kultūros centrai, jų filialai, skatinantys įvairių žanrų meno plėtrą, puoselėjantys nacionalinės kultūros tradicijas.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite