Angle down Atgal

„Knygos kelionė“ – pratęskim knygos gyvenimą

„Apmaudu, kad nuolatinis žiūrėjimas į ekranus keičia jaunosios kartos įpročius – kuo toliau, tuo labiau mažėja mokinių poreikis skaityti knygas“, – apgailestauja Šiaulių Vinco Kudirkos progimnazijos bibliotekos vedėja ir etikos mokytoja Rasa Jasmontienė.

Vis dėlto ji džiaugiasi, kad skaitantys vaikai dar neišnyko: „Turim tikrų skaitytojų, jie netgi pataria, kokių knygų reikėtų nupirkti bibliotekai.“

R. Jasmontienė sako, jog bibliotekos knygų fondas laikas nuo laiko atnaujinamas, todėl senesnės knygos turi būti nurašomos. Vis dėlto išmesti nurašytas, tačiau vis dar įdomias ir vertingas knygas ranka nekyla. Todėl pašnekovė sako apsidžiaugusi Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro (ŠRATC) praėjusių metų pabaigoje paskelbta akcija „Knygos kelionė“ – įstaigos ir gyventojai buvo kviečiami nebeskaitomas knygas atnešti į ŠRATC.

„ŠRATC darbuotojai įtikino, kad knygų neišmes, atiduos tiems, kuriems jų reikia, kurs atviras bibliotekėles. Peržiūrėję bibliotekos fondus, atrinkome keletą šimtų knygų – daugiausiai grožinės literatūros, kai kurių turėjome po kelis egzempliorius, todėl nebeskaitomas ir nereikalingas mielai atidavėme, kad jos toliau gyventų“, – pasakoja R. Jasmontienė.

Knygos laukia naujų skaitytojų

Pasak ŠRATC specialistės Monikos Šarnienės, akcijos metu iš Vinco Kudirkos progimnazijos gauta daugiausiai knygų, nemažai jų sulaukta ir iš kitų įstaigų bei pavienių asmenų. „Šiauliuose, pastato Pramonės g. 15, kur esame įsikūrę, foje įrengėme bibliotekėlę – į lentynas sudėtas knygas lankytojai gali pavartyti, o patikusias – parsinešti namo. Ko gero, jau esame išdaliję automobilio priekabą įvairiausių knygų“, – sako specialistė.

Monika pasakoja apie neseną visus pradžiuginusį vizitą: „Pas mus atėjo susijaudinusi moteris, sakė, kad mūsų bibliotekėlėje rado savo vaikystės knygą ir paklausė, ar gali ją pasiimti, nes norėtų ją dar kartą perskaityti. Norime visus patikinti, kad atsiklausti nereikia – radus patikusią knygą ar net keletą jų neškitės namo ir skaitykite.“

Akcija tęsiasi

Specialistė primena, kad akcija „Knygos kelionė“ nesibaigė: „Daugelis iš mūsų savo namuose turime knygų, kurių daugiau nebeskaitysime, bet jos gali pradžiuginti kitus, tad kviečiame jomis dalytis. Taip pat kviečiame užsukti pas mus – gal rasite jums reikalingų knygų. Knygomis mielai pasidalytume ir su organizacijomis, kurios turi tokį poreikį“.

Beje, gyventojai nebereikalingas knygas gali atvežti ir į atliekų priėmimo aikšteles – tvarkingas ir vertingas knygas ŠRATC taip pat grąžins naujam gyvenimui.

O ką daryti su tikrai pasenusiomis, suplyšusiomis ir jau niekam nereikalingomis knygomis? Dizaineriai siūlo iš knygų pasidaryti įvairių namų interjero detalių, knygos lapus naudoti dovanoms pakuoti, sumeistrauti dėžutę smulkmenoms susidėti ar nuotraukos rėmelį, pagaminti rankinę, piniginę, netgi šviestuvą ar stalą. Tereikia fantazijos ir kantrybės, o pavyzdžių ir naudingų patarimų galima rasti internete.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite