Autorės nuotraukos
Angle down Atgal

Knyga Janelionių kaimui

Praėjusį šeštadienį Pašvitinio Švč. Trejybės bažnyčioje, Peleniškių kaimo salėje, prie paminklinio akmens kuris įamžina išnykusį Janelionių kaimą, rinkosi buvę kaimo gyventojai, jų vaikai, vaikaičiai bei giminės iš įvairių Lietuvos kampelių.

2018-aisiais buvę kaimo gyventojai vietovei atminti pastatė paminklinį akmenį. Būtent tada kilo idėja parašyti ir knygą. Gausiai iliustruotą fotografijomis leidinį, kuriame aprašomi Janelionių kaimo sodybų šeimininkai, gyvenusios šeimos (Beleckų, Zuokų, Diliūnų, Lopetų, Martinaičių, Norvaišų, Kurlių ir kt.), pristatė knygos sudarytoja Juzefa Kurlytė-Šachova. Knygoje „Janelioniai“ surinkta archyvinė medžiaga nuo 1800 metų ne tik apie žmones, bet ir valgymo papročius ir etiketą, kaime vyravusią buitį, gyventojų amatus, pomėgius.

Į knygos „Janelioniai“ pristatymą atvyko Lietuvos Respublikos Seimo nariai Arūnas Gumuliauskas ir Stasys Tumėnas, Pakruojo rajono savivaldybės administracijos direktorė Ilona Gelažnikienė, mero padėjėja Simona Lipskytė, Pašvitinio seniūnijos seniūnė Rima Krištopaitienė, politikas Artūras Zuokas, kurio giminės šaknys yra minėtame kaime. Visi linkėjo toliau su tokia pat meile savo kraštui puoselėti įvairius sumanymus ir kurti naujas, gražias tradicijas. Viena jų – susitikimai prie Janelionių paminklinio akmens per Motinos, Tėvo bei Visų Šventųjų dienas.

Knygą „Janelioniai” bus galima rasti Rimkūnų ir Pašvitinio bibliotekose.

Mero padėjėja Simona Lipskytė

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite