Klestintys verslininkai sporto viršūnėse: kodėl prabangą jie keičia į miegą ant sniego?

Vilnius
„ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Reporteris Skaistė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Verslininkė Roma Puišienė neseniai tapo pirmąja Antarktidos maratono nugalėtoja iš Lietuvos, fotomenininkas ir verslininkas Marius Jovaiša įveikė garsiausias pasaulyje „Ironman“ triatlono varžybas Šveicarijoje, riešutus ir džiovintus vaisius platinančios įmonės įkūrėjas Arnas Jurskis neseniai tapo pirmuoju Lietuvoje gyvenančiu bėgiku, įveikusiu šešis didžiuosius pasaulio maratonus. Jie pasiekė savo gyvenimo aukštumų, tačiau toliau azartiškai siekia naujų.

Visi šie žmonės turi viską, jie galėtų tingiai gulinėti gražiausiuose pasaulio pliažuose, bet kirtikliais ropščiasi į suledėjusius krioklius, galėtų mėgautis rinktiniais valgiais, bet atidžiai renkasi sveiką maistą, pagaliau – galėtų drybsoti ant prabangios sofos, bet neria į darganą pabėgioti. Aukščiausios kalnų viršūnės ar maratonas šalčiausiame žemės krašte – tų žmonių nesustabdo niekas. O jie net nėra profesionalūs sportininkai. Kam jiems tai? Ar jie – išprotėję, nušvitę, kaip mėgsta tokius apibūdinti aplinkiniai?

Verslininkė Roma Puišienė neseniai tapo pirmąja Antarktidos maratono nugalėtoja iš Lietuvos. Tai vyro odontologo Algirdo Puišio dovana Kalėdų proga – pati Roma tokios užsigeidė. Tokių iššūkių, kaip Roma sako, – nesąmonių iniciatorė šeimoje paprastai būna ji. Tačiau vyras mielai į jas įsitraukia. Štai ir varžyboms Lietuvoje pora net sugalvojo humoristiškai skambantį savo dueto pavadinimą „Už ką man tokia žmona“.

Moteris niekada nesėdėjo ant sofos ir tai pravertė, kai stojo rimtas gyvenimo išbandymas.

„Prieš 13 metų susirgau sudėtinga nepagydoma liga, tačiau pasitelkus specialią mitybą, meditaciją, jogą ir sportą man pavyksta ją kontroliuoti. Tai tapo mano dalimi ir net nebejaučiu, kad save riboju. Dėl sveikesnio mitybos pasirinkimo apskritai jaučiuosi sveikesnė, mažiau sergu sloga, kitomis peršalimo ligomis“, – pasakojo Roma Puišienė.

Fotografas, garsiųjų albumų „Neregėta Lietuva“ autorius, verslininkas Marius Jovaiša gali vadintis Geležiniu žmogumi ne šiaip – jis įveikė garsiausias pasaulyje „Ironman“ triatlono varžybas Šveicarijoje. Maratonai įvairiose šalyse, per savo gimtadienį Marius bėga tiek kilometrų, kiek jam metų, žiemą plaukioja ežere, ištobulino gimnastinius įgūdžius taip, kad retas jaunas žmogus taip sugeba – atsisėsti į virvutę ar pereiti lynu. Kam verslininkui tai? Marius nė neketina slėpti – buvo toks, kaip dauguma: parūkantis, neretai pašėlstantis vakarėliuose su alkoholiu. Tačiau gimę vaikai – jų Marius turi keturis – paskatino pagalvoti, kaip galėtų būti geresnis.

„Mano galva, svarbiausia nusiteikti ilgai distancijai. Tai yra viso gyvenimo maratonas. Kiekvieną dieną šiek tiek pasportuoti, pajudėti. Jei įmanoma, kiekvieną dieną siekti padaryti kažką greičiau, lengviau, geriau negu darei vakar“, – sako Marius.

Kaip juokauja, jis įsigilino į kūno naudojimo instrukciją – dabar rašo knygą apie sportavimą, mitybą, kuri bus paremta jo asmenine patirtimi.

Ar jis nušvitęs, išprotėjęs? Marius mano, kad apibūdinimą, kuriame glūdi nemažas krislas nuvertinimo, paniekinimo, naudoja tie žmonės, kurie nori save pateisinti. Nes ant sofos sėdėti jiems smagiau nei išsiruošti pasivaikščioti į mišką.

Riešutus ir džiovintus vaisius platinančios įmonės „Arimex“ įkūrėjas Arnas Jurskis neseniai tapo pirmuoju Lietuvoje gyvenančiu bėgiku, įveikusiu šešis didžiuosius pasaulio maratonus ir gavusiu „Six Star Finisher“ medalį. Jis įkopė į aukščiausias viršūnes daugybėje šalių – jų net šimtas verslininko sąraše.

Prie judraus gyvenimo būdo pratina ir mažiausią savo atžalą – penkerių metų dukrą Lukreciją. Ji su tėčiu keliauja po pasaulį, o Lietuvoje yra aplankiusi 60 savivaldybių ir įkopusi į jų aukščiausius taškus.

Kam Arnui visa tai?

„Planai ir tikslai išgena iš gyvenimo nerimą. Gyvenimas – tai ne generalinė repeticija, daryk, ką liepia širdis, ir Dievas bus patenkintas“, – sako vyras.

„.Jei po laidos bent keli žmonės patikės savimi, tai man bus didžiausias džiaugsmas. Įkvėpti kitus siekto to, ką jie irgi gali pasiekti – toks ir yra mano tikslas“, – baigdamas pokalbį sakė A. Jurskis.