"> "> "> ">
Sportas2021 m. Rugpjūčio 29 d. 21:59

Klaudija suklupo prieš būsimąją čempionę

186160

Lietuvos tekvondo rinktinės lyderė Klaudija Tvaronavičiūtė po ilgokos pertraukos sugrįžo į kovos ringą. Trenerio Aurimo Masio auklėtinė sekmadienį kovojo Estijos sostinėje surengtame G-1 serijos turnyre  „Tallinn Open 2021". Deja, į svorio iki 57 kg kategoriją sugrįžusiai lietuvei nepavyko užkopti ant nugalėtojų pakylos – iki medalio pristigo vieno žingsnio.

Klaudijai kelią ketvirtfinalyje pastojo tą patį vakarą čempionės titulą laimėjusi JAV tekvondo rinktinės narė Faith Dillon. Ketvirtfinalio kovą amerikietė laimėjo po įtemptos kovos 5:1 (3:0, 0:1, 2:0). Beje, įspūdingų fizinių duomenų F.Dillon ši dvikova buvo akivaizdžiai labiausiai varginanti, nes ji nuolat strigo lietuvės gynyboje.

Pirmojo raundo pradžioje JAV rinktinės narė po tikslaus spyrio į liemenį ir smūgio į krūtinę ranka  įgijo 3 taškų persvarą. K.Tvaronavičiūtė atsitiesė ir išlygino kovą. Sumaniai besigynusi lietuvė buvo ir perėmusi iniciatyvą, bet persvara taškais nepavirto. Antrajame raunde skirtumą pavyko sušvelninti iki 1:3, tačiau tai buvo viskas. Lemiamame raunde Klaudija bandė gelbėtis, susilpnino gynybą, o varžovė pelnė dar porą taškų ir šventė pergalę 5:1.

K.Tvaronavičiūtė kovas šiame turnyre pradėjo nuo aštuntfinalio, kuriame kovėsi su serbe Nadja Tesič. Šią dvikovą šiaulietei laimėti pavyko patirtimi. Pirmajame raunde Klaudija susikrovė trapią persvarą 2:0, bet vaizdas po pertraukėlės pasikeitė. Serbė sugebėjo perimti iniciatyvą ir pelnė 7 taškus, o Klaudija – tik vieną. Tad tad prieš lemiamą  raundą pirmavo 7:3 pirmavo Serbijos kovotoja.

Per paskutines 2 minutes kur kas brandžiau kovojo Lietuvos rinktinės lyderė. Klampia gynyba varžovę sustabdžiusi trenerio A.Masio auklėtinė visą laiką spaudė N.Tesič, sušvelnino skirtumą iki 6:7. Į lemiamą šturmą Klaudija pakilo likus 15 sek. – dviem tiksliais spyriais išplėšė pergalę 10:7.

19-metė amerikietė F.Dillon nebuvo laikoma turnyro favorite – ji pagal reitingo taškus buvo tik 7 tarp 19 sportininkių. O aukso medalis iš anksto buvo kabinamas Kroatijos superžvaigždei Nikitai Glasnovič.

Pusfinalyje amerikietė 20:15 laimėjo prieš ispanę Arlet Ortiz Benito, o N.Glasnovič pusfinalyje atkakliame mūšyje 2:1 palaužė vokietę Laurą Goebel. Finale beveik visą laiką pirmavo amerikietė, bet N.Glasnovič dvikovos pabaigoje buvo persvėrusi rezultatą. Vis dėlto viską lėmė vienas F.Dillon tikslus smūgis, kuriuo ji išplėšė pergalę 13:12.

K.Tvaronavičiūtei tai buvo pirmas turnyras nuo gegužės pradžios. Visą vasarą sportininkė praleido treniruočių stovyklose Lietuvoje ir Vokietijoje.