Angle down Atgal

Klasikinę muziką dievinanti scenos princesė užburia klausytojų širdis

Muzika kiekvienam žmogui sukelia skirtingus jausmus. Tačiau muzikai abejingų nėra. Vieni klausosi roko, kiti dievina klasiką, tretiems širdį glosto POP muzika. Šiais laikais muzikos rinka atvira ir atrodo, kad čia tapti žinomu labai lengva: daugybė realybės šou bei socialinių medijų, kurios kepa žvaigždes ir žvaigždutes. Kita vertus šiais laikais klausytojas tampa labai išrankus. Tad, ką aplanko sėkmė? Apie tai ir kalbamės su nuo mažens muzikuoti pradėjusia Samanta Luganeckaite, kuri savęs jau nebeįsivaizduoja be muzikos ir savo gyvenimą tvirtai pašvenčia scenai. Socialinių tinklų muzikinė žvaigždė ir ne vieno klausytojo dėmesį prikaustanti atlikėja Samanta mielai dalinasi savo sėkmės receptu su visais.

Nuo ko prasidėjo jūsų muzikinis kelias?

Manau, kad mano muzikinis kelias prasidėjo dar mokykloje. Kai pirmą kartą nuėjau į muzikos pamoką, iškart likau pastebėta. Gavau pasiūlymą lankyti muzikinius būrelius, kas vėliau tapo mano kasdienybė. Kadangi gyvenau mažame kaimelyje, didelio pasirinkimo popamokinei veiklai nebuvo. Nors buvau iš tų, kuri lankydavo ne tik muzikos, bet ir sporto būrelius, tačiau laikui bėgant supratau, kad širdis „linksta“ muzikos link.

Gal kokių 16 metų pradėjau lankyti chorą, vokalo pamokas. Vėliau gavau pasiūlymą dainuoti vestuvėse, gimtadieniuose ir įvairiuose pobūviuose kartu su dabar esamu kolega. Esu be galo Jam dėkinga, nes muzikos klausimais visada kreipiuosi į jį. Laikui bėgat, gavau iš nepažįstamų žmonių žinučių, kurie prašė, kad atvykčiau į vestuves atlikti muzikinių kūrinių. Kadangi žinučių vis daugėjo, nusprendžiau, kad galiu padėti žmonėms sukurti jaukesnę atmosferą ceremonijos metu. Taip viskas palaipsniui ir „augo“ mano muzikiniame kelyje.

Kas jus inspiruoja dainuoti?

Šeima, draugai, aplinkiniai, nepažįstami žmonės, kurie palaiko ir negaili pagyrų ar kritikos.

Jūs ne tik atlikėja, bet ir muzikos klausytoja. Kokiai auditorijai,jūsų nuomone, save priskirtumėte?

Dievinu klasiką, tačiau mėgstu paklausyti visų muzikos žanrų. Iš kiekvieno žanro galima pasimokyti tam tikrų subtilybių, todėl esu įvairiapusiška ir įvardinti, kokiai auditorijai save priskirčiau – negalėčiau.

Kaip vertinate Lietuvos sceną?

Lietuvos scenoje yra puikių atlikėjų. Kalbant apie vokalą, yra daug atlikėjų, į kuriuos galima lygiuotis. Tokioje mažoje valstybėje turime tikrai kuo didžiuotis.

Jei eitumėt į muzikinį projektą - koks jis būtų?

„Lietuvos balso“ muzikinis projektas kol kas mano favoritas. Daugiau kitų muzikinių projektų net nežiūriu, nes jų tikslas ne „užauginti“ atlikėją, o sukelti reitingus, pasišaipyti iš kitų, kuriems tą akimirką galbūt nepasisekė. Visi mano draugai žino, kad esu „Lietuvos balso“ gerbėja. Tačiau ar į jį eičiau – nežinau. Manau, kad tokiam projektui reikia suaugti, suprasti, ko mes ten nuėję norime, ką norime iš savęs ištransliuoti ir pasakyti kitiems žmonėms.

Kaip save įsivaizduojate po 10 metų?

Sunku save įsivaizduoti po tiek metų. Labai noriu ir tikiuosi, kad muzika iš mano gyvenimo nedings, kad vis augsiu, tobulėsiu ir kad gyvenimo rutina manęs neapims, ir aš vis dar turėsiu pasirodymų, koncertų.

Koks ir kur buvo jūsų pirmas pasirodymas?

Mano pirmasis pasirodymas buvo gal pirmoje klasėje. Kaimelio kultūros namuose vyko renginys, kurio metu dainavau vaikišką dainelę. Kai išgirstų ją – visada mane aplanko prisiminimai apie mano pirmąjį pasirodymą.

Jūsų ateities planai?

Mano visas gyvenimas nesisuka vien tik muzikoje. Šiemet baigiau teisės studijas. Planuoju mokytis toliau ir įgyti teisės magistro laipsnį. O kalbant apie muziką, tai labai norėčiau įrašyti dainą. Apie tolimesnius planus dar sunku kalbėti.

Kodėl nugalėjo muzika, o ne sakykim kulinarija?

Niekada nemėgau gaminti ir dabar nemėgstu. Muzika lydėjo mane nuo vaikystės, gal todėl augant, palaipsniui ji užėmė vis didesnę vietą mano gyvenime.

Ar jus galima bus išvysti Eurovizijos atrankose?

Na, kol kas tokių planų tikrai nėra.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite