Angle down Atgal

Klaipėdos uoste lankėsi JAV gynybos atašė

Klaipėdos uoste ketvirtadienį pirmą kartą lankėsi JAV gynybos atašė pulkininkė leitenantė Stephanie L. Baugh.

Šių metų liepos 14 dieną pareigas pradėjusiai eiti JAV gynybos atašė ir ją lydinčiai delegacijai pristatytos Klaipėdos uoste vykdomos veiklos ir teikiamos paslaugos. Uosto direkcijos generalinis direktorius Algis Latakas svečius supažindino su vienintelio Lietuvos jūrų uosto vystymo kryptimis, vykdomais projektais bei naujomis bendradarbiavimo galimybėmis.

„Nors bendradarbiavimo srityje su JAV esame nemažai nuveikę, nuolat ieškome naujų sąlyčio taškų. Šiuo metu siekiame sudominti JAV konsultacines, inžinerines ir rangovines kompanijas dalyvauti įvairiuose mūsų infrastruktūros projektų vystymo etapuose: rengiant studijas, techninius projektus, vykdant statybos ir komunikacijų įrengimo darbus. Taip pat siekiame paskatinti JAV kompanijas dalyvauti jūrinių vėjo jėgainių projekte ar investuoti į Klaipėdos pietinės uosto dalies plėtrą“, – sako Uosto direkcijos vadovas A. Latakas.

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija yra pasirašiusi 5 bendradarbiavimo susitarimus su JAV uostais. 2012–2014 metais susitarimai dalytis informacija, patirtimi, vykdyti bendrus rinkodaros projektus pasirašyti su Virdžinijos, Filadelfijos, Majamio, Naujojo Orleano ir Hiustono jūrų uostais. JAV ir Klaipėdos uostą taip pat sieja ilgametis bendradarbiavimas uostų apsaugos srityje, rengiant uosto saugos planus, darbuotojų mokymus, nurodoma Klaipėdos uosto direkcijos pranešime.

Siekiant skatinti kruizinės laivybos vystymą, Klaipėdos uostas kiekvienais metais dalyvauja JAV rengiamoje „Global Cruise Seatrade“ parodoje ir konferencijoje Majamyje, kurioje pristatomas ir atstovaujamas Klaipėdos uostas, miestas bei visas regionas, užmezgami tiesioginiai kontaktai su JAV ir kitų pasaulio šalių kruizinių linijų atstovais, atskleidžiamas regiono patrauklumas, uosto potencialas, keleiviams siūlomos paslaugos ir ekskursijos. 2019 metais Uosto direkcija renginyje dalyvavo 16-ą kartą.

Šių metų vasarį Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija pasirašė sutartį su JAV konsultacine įmone „Moffatt & Nichol“ pietinės uosto dalies plėtros alternatyvoms parengti. Ši įmonė yra įsipareigojusi parengti keturias uosto projektinių pasiūlymų alternatyvas bei vėliau konsultuoti vertinant poveikį aplinkai. „Moffatt & Nichol“ dirba su laivybos kompanijomis, jūrų terminalų operatoriais, turi projektavimo, planavimo patirties įvairiuose pasaulio uostuose.

Krovos eksportas į JAV 2020 metais išaugo 8 procentais, lyginant su eksporto rodikliais į šią šalį 2019 m. Daugiausiai eksportuoti įvairūs chemijos produktai, elektrinės mašinos ir jų dalys, mineralinis kuras, alyvos ir kitos prekės. Importuota taip pat daugiau krovinių.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite