Angle down Atgal

Klaipėdos uostas: sausį krovinių apyvarta išaugo 13 procentų

Klaipėdos uosto sausio mėnesio krovinių apyvarta kilstelėjo į viršų bemaž 13 proc., palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, praneša Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija.

Šių metų sausį Klaipėdos uoste perkrauta 3,82 mln. t krovinių, tai yra 12,8 proc. daugiau nei praėjusių metų sausį, kai krauta 3,39 mln. tonų. Augimas fiksuojamas visose krovinių grupėse: skystųjų krovinių apimtis išaugo 39 proc., birieji pakilo 10 proc., o generaliniai – 3,3 proc.

„Nors įprastai sausio mėnesio krova atspindi sulėtėjusią prekybą, tačiau krovinių srautas Klaipėdos uoste stabiliai augo. Tai gali būti iš inercijos arba per metus neįvykdytų pardavimų pasekmė. Metų pradžia uostui sėkminga, bet reikalauja ir budrumo.

Paprastai metų pradžia duoda toną likusiam laikotarpiui. Tačiau akivaizdu, kad nebus lengva, nes atotrūkis nuo kaimyninių uostų, galimi rinkų pokyčiai verčia mąstyti apie dar labiau didėsiančią konkurenciją. Tad visi turime būti susitelkę ir savo darbus atlikti kuo geriau ir profesionaliau“, – teigia Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Algis Latakas.

Šių metų sausį į Klaipėdos uostą atplaukė 530 laivų, tai yra 8,6 proc. dažniau nei praėjusių metų pirmąjį mėnesį. Keleivių skaičius augo 13,9 proc. – keltais vyko 12 877 keleiviai.

Kaip ir per praėjusius metus, taip ir šių metų pradžioje, Klaipėdos uostas, palyginti su kitais Baltijos jūros rytinės pakrantės uostais, išlaiko vieną didžiausių krovos prieaugių.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite