Angle down Atgal

Klaipėdos universitetinės ligoninės chirurgai išoperavo retos kilmės 13 kg auglį

Klaipėdos universitetinės ligoninės (KUL) medikai pacientui grąžino visavertį gyvenimą. Vyrui sėkmingai pašalintas net 13 kg auglys – sarkoma. Tai itin retas atvejis net patyrusiai ligoninės chirurgų komandai.

Į ligoninę 61-erių klaipėdietis kreipėsi, kai dėl neaiškių priežasčių jam pradėjo stipriai didėti pilvas. Atlikus pilvo organų kompiuterinę tomografiją, pacientui nustatytas gigantiškas retroperitoninio tarpo (tarpo tarp pilvo ertmės organų ir stuburo) auglys.Trijų chirurgų komanda, vadovaujama Pilvo ir endokrininės chirurgijos skyriaus vedėjo dr. Algirdo Šlepavičiaus, operacijos metu pašalino 13 kg auglį – sarkomą. Netgi ir daug mačiusių chirurgų komandai tokios didelės sarkomos dar nebuvo tekę operuoti.

 Kaip paaiškino dr. A.Šlepavičius, kartu pašalinta blužnis, dalis kasos, kairysis antinkstis ir dalis skrandžio. Šie organai buvo pažeisti sarkomos. Operacija truko 3,5 valandos ir praėjo sklandžiai. Pacientas tikisi, kad pasveikęs vėl galės grįžti pirmiausia į savo šeimos ratą, o galbūt ir į savo mėgstamą darbą – dirbti laivo kapitonu.

Pasak dr. A.Šlepavičiaus, pacientui nustatyta retroperitoninio tarpo liposarkoma išsivysto iš riebalinio audinio ląstelių: „Riebalinio audinio sarkomų dažnis tik 2,5 atvejo milijonui gyventojų. O retroperitoninio tarpo sarkomos dar retesnės – dažnis tik 0,8 atvejo milijonui gyventojų. O tokio dydžio liposarkomų Lietuvoje buvo išoperuota ir aprašyta vos keletas“.

Sarkoma nėra tas pats, kas vėžys. Ji vystosi iš jungiamojo audinio ląstelių, o vėžys – iš epitelinio audinio ląstelių. Tai retas piktybinis susirgimas, iš visų onkologinių ligonių juo serga mažiau kaip 1 proc. Vieno tipo sarkoma dažnai nėra panaši į kitos rūšies.

Klaipėdos universitetinėje ligoninėje – didžiausia chirurgijos klinika Vakarų Lietuvos regione. Ligoninėje per metus įprastai iš viso atliekama per 30 tūkst. operacijų, iš jų – per 3 tūkst. Pilvo ir endokrininės chirurgijos klinikoje.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite