Angle down Atgal

Klaipėdos pilies džiazo festivalyje - kulminacinė diena

Šeštadienis - trečioji ir kulminacinė 25-ojo Klaipėdos pilies džiazo festivalio diena. Ji pasiūlys daug gero, kokybiško džiazo, o Kruizinių laivų terminale pasirodys išskirtinės žvaigždės, žada Klaipėdos pilies džiazo festivalio rengėjai.

Vakare klausytojai kviečiami į Kruizinių laivų terminalą, kur jų lauks skoningo džiazo atlikėjai iš Ukrainos Laura Marti ir „Jazz in Kiev Band“. Grupė nustebins klasikinio džiazo, funk ir soul muzikos bei karštų Lotynų Amerikos ritmų deriniu. Visa tai skoningai ir nepriekaištingai sujungs nuoširdus ir turtingas vokalistės L. Marti tembras. Ši atlikėja taip pat yra muzikos bei tekstų autorė. Pagal kilmę Laura – armėnė, kuri pasižymi išskirtiniu gebėjimu atlikti savo programos kūrinius net šešiomis kalbomis. L. Marti tapo kelių tarptautinių ir daugelio Ukrainos konkursų nugalėtoja, taip pat ji bendradarbiavo su daugybe žinomų muzikantų bei dalyvavo garsiausiuose festivaliuose. Atlikėjai vakaro koncerte pritarsiantį kolektyvą „Jazz in Kiev Band“ subūrė muzikologas, festivalių organizatorius, radijo laidų vedėjas Aleksejus Koganas, dar vadinamas „žmogumi-džiazu“. Grupė bei bosinės gitaros virtuozas žada puikų pasirodymą.

Muzikantus scenoje keis dar viena pažiba – iš Lenkijos kilęs bosinės gitaros profesionalas Wojtekas Pilichowskis. Muzikantas kvies publiką įsiklausyti į save ir nusimesti netikrumo kaukes. Neblėstančia energija pulsuojantis atlikėjas kiekvieną kartą pateikia vis originalesnių muzikinių idėjų, yra linkęs eksperimentuoti. Muzikanto biografijoje – 16 solinių ir daugiau nei 200 kartu su kitais žymiais atlikėjais įrašytų albumų, parduotu per 6 mln. kopijų tiražu.

Vėliau vakaro kulminacinį koncertą pratęs šių metų Klaipėdos pilies džiazo festivalio veidas – gitaristas Tomas Ibarra iš Prancūzijos. Nuo mažens T. Ibarra demonstravo meilę gitarai, kurią paveldėjo iš savo pirmojo mokytojo – senelio. Vėliau, išmokęs džiazo ir bliuzo pagrindų, jaunasis muzikantas pats ėmė kurti, dalyvauti įvairiuose tarptautiniuose talentų konkursuose bei festivaliuose. Talentingas jaunuolis iškart buvo pastebėtas, jo profesionalumas įvertintas aukščiausiais balais ir daugybe prizinių vietų. O jau 15-os T. Ibarra išleido debiutinį albumą bei buvo pakviestas pasirodyti su žymiausiais atlikėjais, tarp kurių – Didier Lockwoodas, Sylvainas Lucas,Thomas Enhco, Richardas Bona bei džiazo muzikos legenda – Marcusas Milleris.

Kaip pranešime nurodo asociacija Klaipėdos pilies džiazo festivalis, šių metų festivalį užbaigs – gitaros virtuozas Al McKay'us ir jo projektas „Al McKay‘s Earth, Wind & Fire Experience“. A. McKay'us – buvusios legendinės JAV grupės „Earth, Wind & Fire“ narys. Tad atlikėjų pasirodymas festivalio gerbėjus ne tik nukels į šios grupės karaliavimo laikus, bet ir leis jiems pasimėgauti geriausiais 1970–1980-ųjų muzikos hitais. Iš JAV kilęs Al McKay'us, dar būdamas 18-kos, koncertavo su tokio kalibro žvaigždėmis kaip Ike ir Tina Turner, taip pat žymiuoju Sammy Davis Jr.

Po vakaro koncerto norintys pratęsti siautulingą džiazo muzikos vakarėlį galės apsilankyti „Amberton“ viešbučio 21-ajame aukšte, kur „Sky21“ terasoje vyks Jam session.

XXV Klaipėdos pilies džiazo festivalis vyksta birželio 6–8 dienomis Klaipėdos kruizinių laivų terminale.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite